Netspeed Firmasına Dikkat!

Netspeed firmasından ADSL hizmeti almadan önce okuyunuz. Müşteri bilgilendirmesidir.

Netspeed

Netspeed Haber Vermeden Tarife Değiştiriyor!

Netspeed firması haber vermeden tarifemi değiştirmiştir. Sonrasında benim çabalarımla istediğim tarifeye geçtim. Sonraki ay ise yüksek fatura geldi. Durumu kendilerine anlattım. Ayın 23’ünde fatura kesim tarihi olduğundan ve ben sonradan aradığımdan o ay onların istediği tarifede kullanmışım.

Netspeed Mevzuatı Hiçe Sayıyor

İyi de o zaman neden siz beni ayın 24’ünde arıyorsunuz? Mevzuatta diyor ki makul bir süre öncesinde arayıp onay almalısın. Şimdi de bana diyorlar ki savunma olarak, siz gelecek tutarı biliyordunuz, size söylenmiş. Bu hiçbir şeyi değiştirmez. Firma olarak mevzuata uymamışsın ki, hem makul süre öncesinde aramamışsın hem de onay almamışsın. Bir türlü anlatamadım bunu kendilerine.

Önce indirip teklif et, sonra geri çek

Son görüşmede önce hatalarını kısmı olarak kabul ettiler ve bana indirim teklif ettiler. Daha sonra üst yönetim araya girip bundan da vazgeçtiler. Sanki dalga geçiyorlar insanla. Daha ciddi firmalardan internet hizmeti almanızı tavsiye ederim.

Netspeed Firmasına Dikkat! için yorumlar “14”

 • Özgür Bilgi:

  İlginç bir bilgi paylaşayım. Burada netspeed candır veya yıllardır netspeed kullanıyoruz diyenler, aslında mesajlarını netspeed kullanarak atmıyorlar. Hepsinin kullandıkları ISP farklı.

  Ayrıca hakaret etmeden, eleştiri sınırları geçmeden yorum atınız, aksi takdirde silinir.

 • Halis Öztürk:

  Netspeed sağlam firmadır taahhüt süren bitmiş tarifeni değiştirmişlerdir.
  Saçma sapan iftiralar atmışsın firmaya 3 senem tek bir hatalarını yamuklarını görmedim.

  • müşteri netspeed:

   Sen gibi müşteri olduktan sonra sömüren çok olur! Birincisi iftira dediğin şey yalandır dolandır. Bu yazılanların tek bir cümlesini inkar edemezler. Etmiyorlar zaten, netspeed kabul ediyor bu olanları ama sen gibi sivriler etmiyor, iftira diyor :) Allah akıl fikir versin. Şikayetvar sitesinde mevcut aynı yazi. Keza BTK’ya da gönderildi. Çıkacak kararları gözünüze sokucam merak etmeyin.

   İkincisi taahhüt bitti diye kendi kafasına göre istediği tarifeye geçiremez. Mevzuatı aç oku, onay olmadan işlem yapamaz. Makul bir süre önce arayacak ve onay olacak. Sonrasında değil! Önce oku öğren ondan sonra böyle cahil cahil yorum yapmazsın.

   Son olarak ben zaten olan biten yaşadığım şeyleri anlatmışım, neresini beynin algılamadı acaba? Diyorum ki benden onay almadan tarifemi değiştirdi! Doğru mu doğru. Eee iftira neresinde bunun? Sen bu yaklaşımla bana iftira atmış oluyorsun. Hem diyorsun ki tarifeni değiştirmiştir hem de diyorsun ki iftira atıyorsun :) Tamam kardeşim ben de dikkat edersen tarifemi değiştirdi diyorum ama onay alması zorunlu. Anlayabiliyor musun? Zor ama dene :) Hepsinin kaydı var. Ekran görüntüsü var, ses kaydı var vs. Al örnek sana algılayabilirsen https://bit.ly/36REw0h

   • Halis Öztürk:

    Kafan basmıyor galiba senin taahhüt süresi bitince tarife değişir tabi ömür boyu aynı tarifeyi kullandıracak halleri yokya bir sen uyanıksın galiba ülkede :)

    • müşteri netspeed:

     Senin okuduğun şeyle beyninin algıladığı farklı şeyler mi acaba :) Tahhüt bitmiştir, tarifeni değiştirmiş diyorsun ya. Bende bunu anlatıyorum zaten. Benimle benzer şey söyleyip sonra iftira saçmalığına giriyorsun ya gülüyorum, çümkü beni yalanlamıyorsun aslıda ama algında problem var. Bak bir daha anlatıyorum. Evet senin de dediğin gibi tarifemi değiştirdi FAKAT BENDEN İZİN ALMADAN, ONAY ALMADAN HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRDİ. En başından beri bu anlatılıyor yazıda. BTK’NIN YAYINLADIĞI MEVZUATTA MAKUL BİR SÜRE ÖNCE ONAY ALMAK ZORUNLUDUR DİYOR. Aç okdu, google arama yapıp bulacak kapasiten yoksa haber ver. Ortada illegal bir durumda var yani.

     Ömür boyu aynı tarifeyi kullandıracak da demiyorum neyin kafasını yaşıyorsun. Ben onun istediği tarifeyi kullanmak zorunda değilim. Bana soracak, benden onay alacak ve ben kendi istediğim tarifeyi kullanırım. Koyun değilim bazıları gibi. Kaldı ki, son konuşmamızda aradılar, evet öncesinden arayabilirdik, o konuda eksiklik yapmışız diyerek indirim teklif ettiler. (sen ise hala iftiradan bahsediyorsun, netspeed diyemiyor bunu) Sonrada birileri araya girip indirimden vazgeçtiler, indirime izin vermediler. O indirim teklif eden personelin yerinde olmak istemezdim. Resmen tükürdüğünü yalattılar adama. Üzüldüm bile. Bu kadar ciddiyetsiz bir firma.

     • Halis Öztürk:

      Saçmalıkta sınır tanımıyorsun senin dediğine göre 2 yıl taahhütün var ve bu bilgi sabittir sana neyini hatırlatsın firma peki sen telefonlara yada yapılan bilgilendirmelere cevap vermezsen ömür boyu o tarifeyi kullanma hakkımı elde ediyorsun bu ne saçmalık bu ne uyanıklık. Bi git işine

     • müşteri netspeed:

      Benim vermediğim detayları biliyorsun. Netspeed çalışanı olmalısın büyük ihtimal. Halbuki ben sizlerin düştüğü duruma bile üzülmüştüm. (yukarıda belirttim) Sen bi başkasın tabi. Ne duruma düştünüz böyle yazık.

      1- “Senin dediğine” diyorsun. Birincisi benim dediğim değil. BTK’nın kararı. Makul bir süre öncesinde arayacaksın ve onay alacaksın diyor. BTK’ya bağlısınız ve yükümlülükleriniz var. Mevzuata uymak ve mevzuattaki bu kuralları neden anlamakta ve kabullenmekte zorlanıyorsunuz. Siz BTK’nın kararlarını uygulamak zorundasınız, istemeseniz de sevmeseniz de.

      2- Madem tarifem bitiyor, madem beni arayacaksın. Bunu tarife bitmeden yapacaksın. Bu kadar basit birşeyi anlamamak için diretiyorsunuz resmen. 23’unde fatura kesimi var ve o gün bitiyorken beni 24’unde aramanın hiçbir anlamı yok. Zaten fatura kesilmiş. Makul bir süre öncesinde arasanız, ona göre ben belki hattı kapattırırım belki istediğim başka tarifeye geçerim. Buna ben karar veririm. Boşuna makul bir öncesinde arayacaksın diye şart koymamışlar demek ki.

      3- Telefonlara baktığımı ve geri dönmediğimi söylüyorsun. Sana attığım ekran görüntüsüne bakarsan eğer aynı gün geri döndüğümü görürsün! Zaten tarifemi değiştirme zamanı geldiğinde değil, sonrasında değil, mevzuatta belirttiği gibi makul bir süre öncesinde aramakla yükümlüsünüz. Neyini hatırlatacak, neyin onayını alacak filan diye kafanıza göre iş yapamazsınız. Muz cumhuriyeti değil burası. Yeterince küçük düşürdün firmanı bu tavrınla.

     • Halis Öztürk:

      La düdük ne çalışanı ne demek demediğini demişim.
      Taahhüt varsa bu sen veya başkası olsun yada netspeed veya telekom olsun taahhüt süren dolduğunda seni arasalar veya sen değil bu bir başkası olsa aransa telefonu açamasa ulaşılamıyor diye bilgi aktarımı ve bilgilendirme yapılamazsa ömür boyu aynı fiyattan mı kullanacak diyorum? Kafanmı basmıyor yoksa şakamasın sen? Bir hizmet alıyorsan ve o hizmette değişiklik yapılacaksa makul bir süre önce bilgilendirme yapılması gerekebilir. Ancak şartlar başından beri belliyse yani 3 aylık 1 yıllık vs bir anlaşma yapılmışsa kimse sana bilgilendirme yapmaz yapmak zorunda değil sen takip edersin.

     • müşteri netspeed:

      Düdük senin gibi kalın kafalı ahmaklara denir. Adam gibi yaz yoksa ağzımı çok güzel bozmasını da bilirim. Aramaları başka birşey ama ben hiç ulaşamadıklarından bahsetmedim. (o durumu da açıkladım tekrar girmiyecem) Sen bahsettin, bunu bilebilecek de belli. Yok genel konuştum diye sallama kimse yemez. Çünkü konumuz tarife değişikliğiydi. Ne mal olduğun belli.

      Kafası almayan belli oluyor, çünkü şimdi karı gibi kıvırmaya başladın ve zar zor bazı şeyleri kalın kafan anlamaya başladı. “makul bir süre önce bilgilendirme yapılması gerekebilir” demişsin. En başından beri bunu söylüyorum zaten :) Konu makul süreydi hep! Zaman zaman beni doğrulayan şeyler yazıyorsun ama beynine ulaşmıyor bazı şeyler :) Ancak yeni kavrayabildin bazı şeyleri ama eksik anlamışsın. “zorunda değil sen takip edersin” Ben takip etmem, ben zorunda değilim ve firma sorumlu. Bunu da kaç defa söyledim bakalım bunu ne zaman anlayabileceksin. Kim diyor zorunlu diye? Defalarca dediğim gibi ve senin anlayıp kabul edemediğin gibi BTK diyor. Al okuyacak beynin varsa oku! https://www.btk.gov.tr/uploads/boarddecisions/elektronik-haberlesme-sektorunde-tuketici-haklari-yonetmeliktaslagi.pdf

      Peki bana ne zaman ulaşıldı? 23’unde fatura kesim var ve bitiyor ama benimle 24’unde iletişim kurulmaya çalışıldı. Hani makul bir süre? Yok ben BTK’yi dinlemem, umrumda değil, banane devletin kanunlarından, mevzuatlarından diyorsanız elinize silah alıp daha çıkabilirsiniz veya suriyenin, ırakın kuzeyine gidebilirsiniz. Burası hukuk devleti. Senin mevzuatı takmaman, kalın kafalı olman bizleri bağlamıyor.

 • hakan:

  önce indirip teklif edip sonra vazgeçmeleri çok acayip olmuş, şakacı firma heralde :)

 • Upload kota yer mi?:

  Netspeed firmasında upload’lar kotayı dahil midir?

  Evet arkadaşlar, netspeed firmasında kotalı kullanıyorsanız uploadlar kotanızı etkiler. Kontrol ederken download ve upload kullanımlarınızı toplayarak hesap edin. Upload kota yer bu firmada. Herhangi bir bilgilendirme mesajı koymadıkları için dikkat edin.

 • serkan uzun:

  tum ilseri yalan dolan.banada sozlesmemden yazandan fazla fatura geliyor.cozumde bulmadilar.buraya bulasan kendine yazik eder.

Bir cevap yazın

ADSL,