Web Messenger MSN yarın kapanıyor

Web Messenger MSN yarın kapanıyor

Web Messenger kapanıyor. Uzun süredir paralı olacak denilen MSN’e artık girilemeyecek.

Web üzerinden sunulan servis (Web Messenger) son buluyor.

30 Haziran tarihinden itibaren http://webmessenger.msn.com yayın yapan Web Messenger kapatılacak. 30 Haziran’dan sonra Web Messenger kullanmak isteyenler http://people.live.com sitesine yönlendirilecek.

Microsoft, web tabanlı messenger sunucusunu 30 Haziran Salı günü durduracağını açıkladı. Servis kullanıcılara, popüler anlık mesajlaşma ağına tarayıcı üzerinden erişmeleri için 5 yıldır hizmet veriyordu.

Geçen beş yıldan sonra MSN Web Messenger’ın yerini Windows Live Hotmail’in bir parçası, e-posta arayüzü ve kişi listenizle doğrudan bütünleşik bir özelliğe sahip, yeni bir servis alacak. Bu servis, Windows Live Messenger ağına erişim sağlayan web tabanlı, resmi olarak desteklenen tek servis olacak. Bildiğiniz gibi internet üzerinde ebuddy başta olmak üzere birçok web tabanlı servis bu hizmeti veriyor.

Yeni servise Hotmail posta hesabı üzerinden direk bağlanabilirsiniz. Bağlandıktan sonra çevrimiçi olan kişileri kolayca görüntüleyebilir ve iletişim kurabilirsiniz. Eğer Live ID hesabınız Hotmail üzerinden değil de başka bir domain’den sağlanıyorsa, yani Windows Live Messenger’a Hotmail dışında farklı bir domain ile bağlanıyorsanız yapmanız gereken http://people.live.com adresine girip tarayıcı tabanlı servisi kullanmak.

Microsoft aynı zamanda Microsoft Money, Microsoft Encarta ve Windows Live OneCare hizmetlerini de 30 Haziran’da sonlandırıyor.

Yorumlar “Web Messenger MSN yarın kapanıyor”

 • admin:

  ‘kaynak eklememişsiniz’ diyen bir arkadaş oldu, mesajını da yanlışlıkla sildim kusura bakmasın.

  kaynak gösterme gereği duymadım. bugün zaten 2 temmuz ve web messenger’a girip kapandığını teyit edebilirdiniz :) web messenger’a girmeye çalıştığınız da aşağıdaki yazıyı göreceksiniz. herşey açık, daha fazla açıklamaya gerek yok sanırım

  Web’deki Windows Live Messenger taşındı!

  Web’deki Windows Live Messenger taşındı!Messenger gerçekten insanlarla ilgilidir – bu nedenle web sürümü şimdi Hotmail’in ve Windows Live’ın kalanının içine yerleştirildi. Kimlerin çevrimiçi olduğunu görmek için http://people.live.com adresine gidin.
  Yalnızca gelen kutunuza bakarak da arkadaşlarınızın çevrimiçi olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca, e-postaları anlık ileti konuşmalarına dönüştürebilirsiniz.
  Web’de Messenger oturumu açmak için, Hotmail’e veya http://people.live.com adresine gidin ve eylem çubuğunda Messenger’ı arayın.

Bir cevap yazın

ebuddy, MSN, Web Messenger,