MSN Toolbar Beta Yayınlandı

Önceleri Windows Live olarak bildiğimiz yeni MSN Toolbar Beta‘nın en önemli yeniliği, Microsoft’un ciddi kimlik bunalımında olduğunu göstermesi oldu.

MSN Toolbar Beta

MSN – Windows Live – MSN… Anlaşılan Microsoft, hangisinin daha çok tutacağına bir türlü karar veremiyor. OOXML ile birlikte tüm web tabanlı uygulamalarında da MSN yerine Windows Live ismine geçen araç çubuğunda geri adım atmaya karar vermiş görünüyor. Eski adıyla Windows Live Toolbar‘ın yeni bir beta sürümü, MSN Toolbar olarak yayınlandı.

Microsoft’un yeni araç çubuğu, Silverlight ile çalışıyor. Dolayısıyla yeni MSN Toolbar‘ı Silverlight desteklemeyen bir tarayıcıda kullanamıyorsunuz. Windows Live Search arama motorunu kullanan MSN Toolbar, MSN ile ilgili tüm içerikleri de parmaklarınızın ucuna getiriyor.

MSN araç çubuğunun kurulumu da ayrı bir dert. önce Microsoft çatısı altındaki ürünleri kullananların aşina olacağı şekilde, öncelikle taban yazılım olan Silverlight’ı kurmanız gerekiyor. Sonrasında ise Windows Live ID’niz ile giriş yapıp çeşitli testleri ve yerçekimine dayanıklılığınızı(!) ölçtükten sonra, Microsoft yeni araç çubuğunu edinmenize imkan tanıyor. Kayıt olmadan önce kamuflajınızı kuşanmayı ihmal etmeyin!

Bir cevap yazın

MSN Toolbar,