MSN, 11 Eylül’de Neden Açılmadı?

Her yıl aynı gün MSN’e giremeyen kullanıcılar, 11 Eylül’ün arkasında yatan bir sır perdesi olup olmadığını merak etti. Haberimize, Microsoft Türkiye cevap veriyor.

Dün, yayınlanan haber, anında mesajlaşma yazılımı MSN’i kulllanan teknoloji tutkunlarına heyecanlı dakikalar yaşattı. Bunun nedeni, Amerika’nın en acı günlerinden biri olan 11 Eylül’de, yine bir Amerikan şirketi olan Microsoft’un bu popüler servisinin çalışmamasıydı. Geçtiğimiz yıl ve ondan önceki yıl da yine 11 Eylül’de yaşanan bu sorun, akıllara bazı soru işaretleri getirmişti. Microsoft Türkiye, bu senaryolara cevabı kısa sürede verdi. Firmanın web sitemize yaptığı açıklamayı, olduğu gibi okurlarımızla paylaşıyoruz.

İşte O Açıklama

Sayın Hakkı Alkan,

Dün akşam saatlerinde bazı kullanıcılarımızın, Messenger servisine bağlanamadıklarının farkına varılmıştır. Sorunun kaynağı belirlenmiş ve iki saat içerisinde duruma çözüm getirilmiştir.

Bugün tekrar ortaya çıkan bu sorun, tarafımızca mümkün olan en kısa sürede çözümlenmektedir. Kullanıcılarımıza, bu konudan kaynaklanan rahatsızlıklarından ötürü üzüntümüzü iletiyoruz ve onlara göstermiş oldukları anlayış için teşekkür ediyoruz.

Microsoft Türkiye

Bu açıklamayla beraber, MSN için 11 Eylül senaryoları bir yıl daha rafa kalkmış olacak. Bakalım, gelecek yıl 1aynı tarihte bu sorun, yeniden gündeme gelecek mi?

Güncelleme (12/09/2008 – 14:46)

Yaklaşık 10 dakika önce ofisimize ulaşan mesajda Microsoft Türkiye, bu sorunun giderildiğini belirtti. İşte ikinci mesaj;

“10 ve 11 Eylül tarihlerinde Windows Live Messenger kullanıcılarımızın küçük bir kısmını etkileyen iki kesinti yaşanmıştır.

Donanım sorunlarından kaynaklanan bu kesintilere derhal müdahele edilmiş ve sorun giderilmiştir. Hizmetlerimizin devamlılığı, Microsoft olarak bizim en büyük önceliklerimiz arasında yer almaktadır ve kullanıcılarımıza en yüksek hizmet kalitesini sağlamak hedefimizdir.

Kullanıcılarımıza, bu kesintilerden kaynaklanan rahatsızlıklarından ötürü üzüntülerimizi bildiririz.”

Kaynak : SDN

Bir cevap yazın

Microsoft, MSN,