MP3’lerinizi Satın

MP3'lerinizi Satın

Zamanında satın aldığınız ama artık dinlemek istemediğiniz müzik dosyalarınızı başkalarına satabilirsiniz. Yükleyin, fiyatı belirleyin ve satın!

Her ne kadar ABD’li telif hakkı savunucuları bu siteyi çok fazla yaşatmayacak gibi görünse de, Bopaboo.com kullanıcılarına müzik dükkanı açma ve burada satış yapma imkanı sunuyor. Evet, kendi müzik dosyalarınızı bu siteye yüklüyorsunuz ve buradan satış yapabiliyorsunuz. Tabii müzik şirketleri yerine kullanıcıların site üzerinden satış yapabilmesi bazı teknik sorunlar doğuruyor. Sonuçta elinizdeki kullanılmayan CD’yi değil, rahatça milyonlarca kopyasını yapabileceğiniz ve telif hakkı size ait olmayan bir dijital kayıt var.

Çok Yaşar mı?

Her ne kadar Bopaboo, dosyaların birden fazla defa satılması konusunda önlemlerini almış olsa da, birçok arşiv çılgını kullanıcı, arşivindeki yüzlerde dosyayı buraya aktarıp bir şekilde, sadece bir defa da olsa satmayı deneyecektir. Diğer taraftan, her ne kadar site “Yasa dışı paylaşıma son! Yasal olarak satın alın” dese de müzik hak sahiplerinin onlarca davayla siteyi alaşağı etmesi an meselesi gibi görünüyor. Sitenin adıyla ilgili “Bu ismi çok aradınız mı?” sorumuza “Alternatifleri duymak ister misiniz?” şeklinde cevap veren site sahiplerinin bu davetini nazikçe reddettiğimizi de burada söyleyelim.

Bir cevap yazın

Bopaboo, müzik, müzik satmak,