Mobil reklam ölçümlemesi platformu adjust Türkiye pazarına girdi

Uluslararası mobil reklam ölçümlemesi ve uygulama analitiği platformu adjust, Türkiye pazarına giriyor. Orta Doğu’dan Asya’ya kadar bir ağ geçidi inşa etmek için bölgesel merkez olarak Türkiye’yi seçen adjust, buradaki çalışmalarını İstanbul ofisinden sürdürecek.

Mobil uygulama pazarlamacıları için bir iş zekası platformu sunan ve mobil reklam ölçüm ve uygulama analitiği şirketi olarak tanıdığımız adjust, Türkiye’deki mobil uygulama pazarının gelişimi ve potansiyelini göz önüne alarak Türkiye pazarına son giren oyunculardan oldu.

Daha önceden adeven adıyla da tanıdığımız ve Resmi Facebook Mobil Ölçüm Ortağı olan adjust, uygulama mağazalarındaki sıralama, puanlama ve değerlendirme gibi verileri gelişmiş analitik ve reklam kaynakları ölçümleriyle birleştirerek pazarlamacılara birçok çözüm sunuyor.

Küresel genişlemesini geçen sene San Francisco’daki açtığı ofisle başlatan adjust Brezilya, ABD, Çin, Japonya ve Rusya’ya da yayılımını sürdürdü. Şirketin Orta Doğu piyasasına ilk adımı ise Türkiye oldu.

adjust-turkiye

Şirketin yeni İstanbul ofisindeki çalışmalar gelirlerden sorumlu GMY Hendriender-ozcank Volp tarafından yürütülecek. adjust’ın Türkiye bölgesel satış müdürü görevini ise Türkiye mobil sektöründe 5 yıldan fazla deneyime sahip ve Ford, Grunding, Arçelik gibi önemli markaların projelerinde yer alan Ender Özcan üstlenecek.

BTK’nın son raporundaki verilere göre Türkiye’deki mobil penetrasyon %92 ve akıllı telefon penetrasyonu da %30′a ulaşması Türkiye’yi mobil uygulama sektöründe önemli bir pazar konuma sokmuş durumda. Bu bakımdan adjust gibi birçok uluslararası mobil pazarlama şirketleri için çekici bir pazar olan Türkiye’de diğer önemli şirketlerin de ardı ardına ofis açarak Türk pazarlamacılara hizmet sunmasını bekleyebiliriz.

Bir cevap yazın

adjust, mobil reklam, reklam,