Metrobüsün üzerinde ceset bulundu!

İstanbul Zincirlikuyu Durağı’nda yolcu almak için bekleyen bir metrobüsün tavanında erkek cesedi bulundu. Üst geçitin merdivenlerinden durağa inen bir yolcunun fark etmesi üzerine bulunan cesedin park halinde bulunan Metrobüsün üzerine iki gün önce Sefaköy Üst geçidinden düştüğü belirlendi. Polis üzerinden kimlik çıkmayan şahsın intihar ettiğini tahmin ediliyor.

Dün sabah 06.30 sıralarında üst geçit merdivenlerinden durağa inen bir vatandaş, Avcılar-Zincirlikuyu hattında çalışan 34 TN 2928 plakalı metrobüsün tavanında hareketsiz yatan kişiyi fark etti. Hemen sürücüye haber verdi. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, yüz üstü yatan şahsın ölü olduğunu belirlendi. Üzerinden kimlik çıkmayan 35-40 yaşlarındaki erkeğe ait cesetle ilgili olay yeri inceleme ekipleri, metrobüsün üzerine çıkarak yaklaşık 4 saat inceleme yaptı. Ceset daha sonra otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Metrobüs üzerinde ceset

CESET İKİ GÜNLÜK

Şahsın Zincirlikuyu Durağı’nda park halinde tutulan metrobüsün üzerine iki gün önce Sefaköy Üst Geçidi’nin altından geçerken düştüğü tespit edildi. Yapılan incelemede kesici ya da delici alet yarası bulunamayan kimliği belirsiz kişinin, intihar etmiş olma ihtimali araştırılıyor. Polis çevredeki MOBESE kameralarını incelemeye aldı.

SÜRÜCÜ, SES DUYMUŞ AMA GÖRMEMİŞ

Polisin ifadesine başvurduğu metrobüs şoförü ise “Cumartesi gecesi Sefaköy Mevkii’nde hareket halinde iken bir gürültü duydum. Aşağıya inip kontrol ettim. Bir şey fark etmeyince yoluma devam ettim” diye konuştu. Pazar günü izinli olduğu için metrobüsün çalışmadığını belirten metrobüs şoförü, “BU sabah ilk sefer yerime geldiğimde bir yolcunun fark etmesi üzerine cesedi gördüm” diye konuş

Bir cevap yazın

istanbul, metrobüs, Zincirlikuyu Durağı,