Medya Takip Şirketi PrNet, Arama Motoruna Dönüşüyor

Medya Takip Şirketi PrNet, Arama Motoruna Dönüşüyor

Medya takibinin konusunda çalışan PRNet, bu dönüşümü 28 Ağustos 2008 Perşembe akşamı, garajistanbul’da düzenlenen etkinlikle duyurdu. İletişim, medya, bilişim ve iş dünyasından konukların bir araya geldiği tanıtımda PRNet, yeni hizmet modeli ve bu modelin ilk ürünü olan M-Suite’i tanıttı. İş dünyasının önemli temsilcilerinden Ali Koç ve Celal Metin gibi isimler gecede bir araya geldi.

Ülkemizin ilk dijital medya takip şirketi olduğu belirtilen PRNet’in, Türkiye’nin en büyük 10 şirketinden 7’sine, en büyük 4 telekomünikasyon kuruluşuna, en büyük 3 holdingine ve farklı sektörlerden 400’ün üzerinde kurumsal müşteriye hizmet verdiği bildiriyor. Son beş senede yıllık ortalama yüzde 24 oranında büyüme gösteren PRNET, 22 milyon haber/yazı ile Türkiye’nin en geniş dijital basın arşivine sahip kuruluş olarak öne çıktığı, 2 binin üzerinde kurum adı, 5 binin üzerinde marka, 2 bin 500 kurumsal temsilci ve 39 sektör bazında veri ürettiği açıklandı. PRNet’in 55 terrabyte büyüklüğünde kodlanmış verisi ile Türkiye ekonomisinin belleğine ayna tuttuğu belirtildi.

Geliştirdiği özgün bilişim yazılımını ihraç da eden PRNet, müşterilerine yönelik yeni hizmet modelini devreye soktu. İş ve iletişim dünyasına yönelik özgün bir arama motoru olan M-Suite, güçlü teknolojik altyapısı, hızlı geri dönüşümü, güncel takibi, zengin arşivi ve detaylı veriyi anlamlı bilgiye dönüştürmesiyle şirketlerin karar verme sürecinde daha belirleyici bir role sahip olacak.

PRNet, yeni hizmet modelini ve bu hizmetin ilk ürünü olan M-Suite’i, garajistanbul’da yapılan etkinlikle tanıttı. İletişim, medya, bilişim, finans ve iş dünyasından konukların bir araya geldiği tanıtımda konuşan PRNet Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Metin, hem yerli hem de yabancı şirketlerin yatırım kararı almadan önce PRNet’teki veriler sayesinde ekonomiyi mercek altına aldıklarını ve elde ettikleri bilgilerin karar verirken belirleyici olabildiğini söyledi. Bu açıdan medyayı izleyen şirketlere önemli görev düştüğünü belirten Metin, inovasyonun burada da öne çıktığını dile getirdi. Metin, “İnovasyon yalnızca bir ürünü geliştirmek değil. İnovatif bir çalışmanın sürekliliğini sağlamak için aynı zamanda üretim anlayışınızı değiştirmek, verimliliği ve insani değerleri artırmak, ticari ve kamusal yararı gözetmek gerekiyor. Dünyaya örnek olan teknolojik altyapımızla bu konuda şimdi yeni bir kategoriye adım atıyoruz. M-Suite ürünümüzle iletişim sektörünün önüne yeni bir vizyon koyuyor ve Türkiye’nin medya tabanlı ilk bilgi teknolojileri şirketi oluyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

iş dünyası, Medya Takip, PrNet,