Mastürbasyon kızlık zarını bozar mı?

Mastürbasyon yapmak kızlık zarını bozar mı?

Mastürbasyon kızlık zarıSürtünme yoluyla yapılan mastürbasyon kızlık zarına zarar vermez Aşırıya kaçılmadığı sürece cinsel istekte azalmaya da neden olmaz.

Merhaba ben nişanlı bir genç kızım. Bir arkadaşım “Mastürbasyon yapmak kızlık zarını bozar” demişti. Bu doğru mu gerçekten? Ben de sürekli yapıyorum. Çok korkuyorum.

Kızlık zarı genelde ilk ilişki ya da yabancı bir cisim (parmak veya muayene aletleri) girişi ile yırtılır. Eğer içinize bir şey sokmadan sadece sürtünme yoluyla mastürbasyon yapıyorsanız, kızlık zarı yırtılmaz. Kadın veya erkeğin cinsel partneri yoksa; arzu ettiği sürece, hissettiği sıklıkta mastürbasyon yapabilir ve aşırıya kaçılmadığı sürece cinsel sağlık açısından bir problem teşkil etmez, ileride sorun yaratmaz. Bakire olan kadınların yaptığı mastürbasyonun kızlık zarına bir zararı yoktur.

Merhaba. Ben 28 yaşında bekar biriyim. Gerdek gecesi ilişki esnasında (kızlık zarını yırtarken) vajinanın içerisine boşalmanın bir sakıncası var mıdır?

Kızlık bozulması ile vajina içine boşalmanın bir ilişkisi yoktur. Vajina içine boşalmanın tek sakıncası, eğer kadın gebelik açısından korunmuyorsa ve adet döneminin 10-18. günleri arasında ise gebe kalma riskidir. Yeni evlenen bir çiftin, daha birbirlerini ve bedenlerini tanımadan, evliliği ve onun sorumluluklarını özümsemeden, bir de çocuk sahibi olmaları istenmeyen bir durumdur. Çünkü çocuk sahibi olmak güzel olduğu kadar, zor da bir görevdir. Hem kadının hem de erkeğin karı ve koca rollerine alışmadan anne-baba rollerini üstlenmeleri zor olabilir.

Mastürbasyon kızlık zarını bozar mı? için yorumlar “2”

  • rapunzel:

    merhaba erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkimiz oldu 2 kere dışarı
    boşaldı ve ıslak mendille her defasında iyice sildi daha sonrada penisiyle
    bi kaç saniye vajinama dokundu sizce bunun sildiği halde hamilelikte bir riksi varmıdır

Bir cevap yazın

kızlık zarı, mastürbasyon, Mastürbasyon yapmak,