Mart ayında öne çıkan iOS uygulamaları

Mart ayında öne çıkan 10 popüler IOS uygulamasını sizler için derledik.

Mobilin vazgeçilmez yükselişi yepyeni kendin gösteren uygulamaları da beraberinde getiriyor. Biz de Mart ayında ön plana çıkan uygulamalar nelermiş diye merak edenler için 10 popüler uygulamayı listeledik.

OneShot

OneShot okuduğunuz bir yazıyı, bir makalenin “ekran görüntüsünü” Twitter’dan paylaşma imkanı veriyor. Bu sayede 140 karaktere sığmayan metinleri de bu şekilde paylaşmış oluyorsunuz. Hatta dilerseniz, sizin için önemli olan metinleri renkli bir şekilde de imleme yapabilirsiniz.

OneShot

Imgur

İnternetin en popüler gif ve eğlence paylaşımlarını bir arada bulunduran Imgur, şimdi de fonksiyonel uygulamasıyla karşımızda. Halihazırda uygulaması vardı ancak geçtiğimiz ay uygulama tasarımı üncellendi ve daha da kullanıcı dostu olarak hazırlandı. Görseller popülerliğe ya da zaman göre sıralanabiliyor.

Mart ayında öne çıkan iOS uygulamaları

Trio

Trio fotoğraf ya da video datalarızı bir araya getirmekiçin kullanılan bir app. Mesela seçtiğiniz görsel üzerine metin yazabilir, yine seçtiğiniz gif ve videoları da bir araya getirip kolaj yaparak Trio’nuzu oluşturabilirsiniz. Fotoğraflarınızın üstüne ekleeceğiniz metinlerin rengini ve fontunu da değiştirmeniz mümkün. Kullanıcıların kendi oluşturdukları Trio’ları da beğenebilirsiniz.

Trio

Tether

Tether, Mac’inizi inanılmaz kolay bir şekilde kilitleyebilmenizi sağlayan uygulama. iPhone’a yüklenen uygulama, Mac’ınızı uzakta olsa dahi kilitleyebilirsiniz. Üstelik ücretsiz.

Tether

Stre.am

Günümüzde oldukça gündemde olan uyulamalar canlı yayın ile ilgili olanlar. Hatırlayacağınız gibi Meerkat ve Periscope çekişmesi ile hız kazanan canlı yayın uygulamasına şimdi Stre.am’da eklendi. Canlı yayın uygulaması olan Stre.am, yalnızca Twitter vb. uygulamalara entegre olmayıp cihazınızdan direk canlı yayın yapabilme ikanı sunuyor. Üstelik canlı yayın sırasında kullanıcılarla mesajlaşabilme imkanınız da var.

Stre.am

Flashgap

Hangover filminden esinlenen bir uygulam olan Flashgap, bir gece öncesinde çekilmiş olan fotoğraflarınızı kaydediyor. Ertesi gün öğlen saatlerinde “dün gece nasıldı?” diye merak edener için tüm çekilen fotoğrafları albüm yaparak hazırlıyor ve bunu bildirimle haber veriyor.

Flashgap

Infinit

iPhone’unuzdan limitsiz olarak büyük boyuttaki videoları ya da fotoğrafları paylaşmak Infinit ile artık mümkün. Videoları kesip biçmenize gerek kalmadan, ham halini rahatlıkla paylaşabilirsiniz üstelik karşı tarafın bu uygulamayı kullanmasına da gerek yok.

Infinit

Medium

Yazılarınızı yayımlaya imkan veren yeni güncellemeye sahip Medium Mart’ın popülerlerinden. Yazılarınıza görsel ekleyebilir, taslak olarak kaydedip daha sonradan da yayınlayabilirsiniz.

Medium

Spylight

Spylight, TV’de gördüğünüz ürünleri satın almanızı sağlayan bir uygulama. Yapmanız gereken tek şey, telefonunuz o an izlediğiniz programa doğrultmak. Spylight, hızlıca o an ne izlediğinizi çözümleyerek programdaki tüm ürünleri gösterir. Alternatif olarak TV Show’un öğelerine de göz atabilirsiniz.

Spylight

Memoji Keyboard

Kendi animasyonlu emojilerinizi hazırlayacağınız bir uygulama olan Memoji Keyboard ile “:D, :p, :B” gibi ikonlar yerine hazırladığınız kendi emojinizi paylaşın. Kendi emojilerinize ek olarak elbette standart emojileri de kullanabiliyorsunuz.

Memoji Keyboard

Bir cevap yazın

Apple, iOS uygulamaları, mobil uygulama,