Marmaris gündüz kavruluyor, gece çıldırıyor

DOĞASI ve eğlence mekanlarıyla dünyaca ünlü tatil merkezi Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, gündüz sıcaktan bunalan turistler plajları ve havuzları dolduruyor, geceleri de bar ve diskolarda çılgınca eğleniyor.

Marmaris’te son bir aydır gündüz saatlerinde gölgede 35 derecenin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, ilçedeki turistleri bunalttı. Hem tatilin keyfini çıkarmak hem de serinlemek isteyenler soluğu plajlar, havuzlar ve su parklarında aldı. Bazı turistler deniz sporları yaptı, bazıları tekne turlarına katılarak farklı keyifler yaşadı.

Turistler, akşamın ilerleyen saatlerinde havanın bunaltıcı etkisini azaltmasıyla sokaklara aktı. Gece yarısından sonra müzik ve eğlencenin adresi olan Barlar Sokağı ile Uzun Yalı’daki diskolar, hafta sonunda dolup, taştı. Alkolün su gibi tüketildiği diskotekleri dolduran turistler eğlencenin tadını çılgınca çıkarmaya çalıştı. Bazı kadın turistler, danslarıyla kendilerini eğlendirmeye çalışan profesyonel dansçılara taş çıkarttı.

KÖPÜKLÜ AŞK

Müziğin susacağı saat 04.00’e yaklaşıldığında da köpük partilerinin yapıldığı diskolar daha da kalabalıklaştı. 15 dakika süren partiler sırasında mekanların tavanlarından akan köpük altında birbirinden ilginç manzaralar yaşandı. Kadın turistlerin bazıları sevgilileriyle, bazıları da aynı gece diskoda tanıştıkları erkeklerle köpüğün içinde sarmaş dolaş olup, bol bol öpüştü.

ALKOL ÇARPTI

Müzik susup, eğlence mekanları kapılarını müşterilerine kapattığında bazı turistlerin ayakta duramayacak kadar sarhoş oldukları ortaya çıktı. Barlar Sokağı’nın çıkışında bir turist kendisi gibi iki sarhoş arkadaşının yardımına rağmen ayakta duramadı, yığıldığı yerde sızdı kaldı. 10 dakika sonra arkadaşlarını yerden kaldırabilen sarhoş turistler, 30 metre uzaklıktaki taksi durağına kendilerini zor attı.

Bir cevap yazın

bar, disko, köpük partisi, Marmaris,