Teröristin kızı Lydia Hears manken oldu

Bir zamanlar eli silahlı bir terörist olan Patricia Hearst’ün kızı Lydia Hears, yeni koleksiyonunu hazırlayan Myla adlı firmanın yeni yüzü oldu.

23 yaşındaki Lydia Hears 4 yıldan bu yana mankenlik yapıyor. Kariyerine hızlı bir başlangıç yapan genç Lydia, Mario Testino ve Mark Abrams gibi ünlü fotoğrafçılarla da çalıştı. Geçen yıl moda Oscar’ı olarak kabul edilen Yılın Mankeni ödülünü kazandı.

Lydia Hears fotoğrafları

Lydia’nın annesi Patricia Hearst, ABD’li bir medya patronu olan William Randolph Hearst’ün torunu. 1974 yılında henüz 20 yaşındayken Simbiyonez Kurtuluş Ordusu (Symbionese Liberation Army) tarafından fidye için kaçırılan Hearst, serbest bırakıldıktan sonra kendisini kaçıran örgüte katıldı.

Örgütün düzenlediği bir banka soygununun ardından yakalanan Hearst 2 yıl hapis yattı. Daha sonra cezası dönemin ABD Başkanı Jimmy Carter tarafından hafifletildi. Bill Clinton ise bu cezayı tamamen affetti.

Bir süre oyunculuk da yapan Patricia Hearst, eski koruması olan Berhard Shaw ile evlendi. Bir ara oyuncu olarak isim yapmak istediyse de bunda pek başarılı olamadı.

Bir cevap yazın

Lydia Hears, Myla, Patricia Hearst, terörist,