LinkedIn, Premium üyelerine sunduğu kapak fotoğraflarını herkese açtı

Geçtiğimiz ay Premium kullanıcı profillerini ilgilendiren büyük bir tasarım değişikliğine giden LinkedIn, şimdi bu yeni tasarımın en can alıcı öğelerinden kapak fotoğraflarını tüm kullanıcılara açtı. Artık ister ücretli, ister ücretsiz üye olsun herkes profiline kapak fotoğrafı ekleyebilecek.

Haziran ayında Premium hesaplarda yaptığı değişiklikle sosyal ağın paralı ve parasız üyeleri arasında daha belirgin bir fark yaratan LinkedIn bunları yavaş yavaş diğer üyelerine de sunmaya başlıyor.

Facebook, Twitter ve Google+‘da olduğu gibi kişiselleştirebilir kapak fotoğrafı özelliğini bu büyük tasarım değişikliğiyle Premium üyelerine sunan LinkedIn sessiz sedasız bu özelliğini herkese açtı.

Profilleri görsel olarak öne çıkaran ve profil ziyaretçilerinize görsel mesaj vermenizi sağlayan kapak fotoğrafları diğer sosyal ağlarda olduğu gibi profilinizin en üstünde, profil fotoğrafı ve özet bilgilerinizin üst kısmında yer alıyor.

LinkedIn kapak fotoğrafları cover

Profilinizi düzenle moduna geldikten sonra LinkedIn kapak fotoğrafı seçip seçmeyeceğinizi soruyor. Sonrasında bu bölüme dilediğiniz fotoğrafı ekleyebiliyorsunuz. Tabii LinkedIn’in doğası gereği buraya profesyonel yönünüzü öne çıkaran bir fotoğraf eklemeniz daha uygun; Facebook’ta olduğu gibi sevimli kedi fotoğrafları pek LinkedIn’e göre değil.

Ayrıca her sosyal ağda olduğu gibi LinkedIn’de de kapak fotoğrafları için belirlenmiş bir boyut olduğunu belirtmekte fayda. LinkedIn’in kapak fotoğrafı için önerdiği boyutlandırma 1400 x 425 iken dosyanın 4 MB’a aşmaması gerektiğini de hatırlatalım.

Bir cevap yazın

kapak fotoğrafları, LinkedIn, LinkedIn Premium,