Lingoes Portable

Lingoes Portable download

Lingoes Portable

Lingoes Translator, Türkçe dahil 80 dilde çeviri yapabilen bir sözlük yazılımıdır. 15 dil arasında metin çevirileri yapabilir, indeks listesi sayesinde sözlükteki tüm kelimeleri görebilirsiniz.

Lingoes, Türkçe dahil yaklaşık 80 dilde çeviri yapabilen ücretsiz bir yazılım. Bu yazılımla hem cümle, hem de kelime çevirilerinizi yapabilirsiniz.

Programın genel özellikleri:

  • 80 dilde çapraz çeviri. 80’in üzerinde dilde birbiri arasında kelime çevirisi yapar.
  • 34 dilde cümle çevirisi. Cümle çevirisi, çeşitli çeviri hizmeti veren web siteleri üzerinden (Google gibi) çevrimiçi olarak yapılır.
  • Fare işaretçisi kullanarak çeviri. Bu özellik ile internette gezinirken rastladığınız herhangi bir dildeki bir kelimenin üzerine tıklayarak veya seçerek çevirisini yapabilir ve kelimenin okunuşunu dinleyebilirsiniz. Bu özellik
  • Internet Explorer, Firefox ve Chrome tarayıcılarında desteklenmektedir.
  • Sözlük indirme. İhtiyacınıza göre istediğiniz sözlükleri indirerek kullanabilirsiniz.
  • Çevrimiçi sözlükler. Yazılım ile yerel sözlükler dışında internetteki sözlükler ve Wikipedia’da da arama yapabilirsiniz.
  • Yardımcı araçlar. Kur çevirici, ülke telefon kodları, uluslararası ölçü birimleri ve saat (time zone) çeviricisi gibi araçlara da sahiptir.

Programı yerel sözlükleri ile kullanabilmek için ihtiyacınız olan sözlükleri üreticisinden indirmeniz gerekiyor. Lingoes’i kurduktan sonra buraya tıklayarak açılan sayfadan English-Turkish Dictionary.ld2 ve Turkish-English Dictionary.ld2 dosyalarını indirip açtığınızda otomatik olarak bu sözlükler kurulacaktır. İhtiyacınıza göre sayfadaki diğer sözlükleri de indirip kurabilirsiniz.

Lingoes Portable download

Bir cevap yazın

Sözlük programları, ücretsiz programlar,