Kullanışlı Google Chrome eklentileri

Google Chrome, eklentiler ile zenginleştirildikçe bir tarayıcıdan öte olma özelliğine sahip.

Google Chrome eklentileri

Her ne kadar Macbook kullanıcıları için bir bellek canavarı olsa da çoğumuz vazgeçemiyoruz. Aşağıdaki eklentileri kullanarak tarayıcınızı zenginleştirmek size zaman kazandırabilir.

1- mxHero:

Gmail ile alışan bu küçük uygulama sayesinde zamanlayıcılı e-posta atabilirsiniz, kendini imha eden e-posta gönderebilirsiniz, eklentileriniz ile ilgili açılıp açılmadıklarını görebilir veya size dönüş yapmaları için mail gönderdiğiniz kişileri otomatik uyarabilirsiniz. Bunların hepsini ücretsiz yapabilirsiniz.

2- PanicButton:

Ofiste tarayıcınızda iş yaparken bir sekmede Facebook olmasına kızan bir patronunuz varsa bu buton size çok yardımcı olacaktır. Panik butonuna tıkladığınız zaman sekmeleri tamamen gizler ve tekrar tıkladınızda eski haline getirir. Sıkıcı bir ofisteyseniz heyecan yaşamak için birebir.

3- Tab Snooze:

Eğer çok sekme açan bir internet kullanıcısıysanız sizin için hayat kurtaracak bir eklenti. Sekmeler arasında kaybolmamak için ve tabi ki açtığınız sekmeleri kaybetmemek için bu eklentiye tıklayın ve ne zaman tekrar görmek istiyorsanız size o zaman göstersin. Böylece verimliliğinizin de artacağına emin olabilirsiniz.

4- Jot:

Sürekli tarayıcıda çalışıyorsanız eğer kısa notlar almak ve bunlara erişmek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Bir sekme olarak açacağınız bu eklenti kolay notlar almanızı ve onlara kolaylıkla erişmenizi sağlar.

5- crxMouse

Mouse kullanmaktan vazgeçemeyenlerdenseniz (ben hiç sevmem) tam size göre bir uygulama. Sırf bu uygulama için bile mouse kullanılabilir. Mouse’un sağ ve sol tıklamalarını basılı tutarak çizgi çizer gibi işlemler atayabiliyorsunuz. Örneğin, sağ tıklayıp aşağı kaydırdığınızda sayfayı kaydırma, sola çizdiğinizde bir önceki sayfaya gitmek gibi özellikler ekleyebiliyor ve bunları dilediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

Chrome eklentileri, Google,