Kocasını 300 Erkekle Aldatan Kadın Deşifre Oldu

Kocasını 300 Erkekle Aldatan Kadın Deşifre OlduVakit Gazetesi kocasını 300 erkekle aldatan kadını deşifre etti…

Kocasını nasıl aldattığını sahte isimle yazdığı bir kitapta anlatınca, hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatılarak açığa alınan ingilizce öğretmeni Yeliz Y. hakkında yapılan idari soruşturmadan ilginç bir sonuç çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı, Yeliz Y.’nin memuriyetten men’ine gerek görmedi.

Yeliz Y.’nin bugüne kadar yayınlanmayan fotoğrafını da Vakit ilk kez açıkça yayınladı…

Şebnem Berrak A. takma adıyla kaleme aldığı kitapta eşini 300 erkekle aldattığını yazarak qündeme gelen Sarıyer Mehmet İpkin İlköğretim Okulu Ingilizce öğretmeni Yeliz Y. hakkında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan idari soruşturma tamamlandı.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Yeliz Y. hakkında başlatılan soruşturmada görevlendirilen müfettişler okul öğretmenleri ve öğrenciler ile yaptıkları görüşmeler ardından kaleme aldıkları raporda, Yeliz Y.’nin sözkonusu kitabı yazdığına, kitabı ile ìlgili Kanal D televizyonuna çıkarak canli yaymda reklamını yaptığına, bu yayını izleyen okul öğretmenlerinin şahsı hemen tanıdıklarına kanaat getirildiği yönünde görüş bildirildi.

MÜFETTİŞ MESLEKTEN MENİNİ TALEP ETTİ

Muhakkikler tarafından hazırlanan raporda 657 sayılı kanunun 125. maddesi g bendinde yeralan “Memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak nitelik ve derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerde bulunmak” suçunun işlendiği kanaati oluştuğu, şahsın “memuriyetten men” ile cezalandırılması gerektiğine vurgu yapıldı.

Rapor, İl Disiplin Kurulu tarafından uygun görülerek 657 sayılı kanun gereği kararı alma yetkisine sahip Milli Eğitim Bakanlığı Üst Disiplin Kurulu’na havale edildi. Kurul, geçtiğimiz günlerde öğretmenin durumu ile ilgili yaptığı görüşme sonucunda mevcut suçu memuriyetten men için yeterli görmedi.

BAKANLIK CEZAYI HAFİFLETTİ

Kurul, kitabın söz konusu öğretmen tarafından yazıldığı yönünde kanaat oluşsa da Yeliz Y.’ye bir yıl kademesinin ilerlemesinin durdurulmasi cezasını verdi. Görev yeri bile değiştirilmeyen Yeliz Y.’nin kadrosu halen kitabı kaleme aldığı dönem görev yaptığı Sarıyer Mehmet İpkin İlköğretim Okulu’nda bulunuyor. Maaşını eksiksiz alan Yeliz Y’ye ek ders ücreti bile ödeniyor. Yeliz Y. soruşturma çerçevesinde açığa alınmasi üzerine açığa alınmasi ile ilgili İstanbul İdare Mahkemesi’ne dava açmış davayı kazanmıştı.

EŞİ DE BOŞANMA DAVASI AÇMIŞTl

Yeliz Y.’nin öğretim üyesi olan eşi A.Ç.Y ile Sarıyer Aile Mahkemesi’nde boşanma davası devam ediyor. Yeliz Y. aynı zamanda çiftin ortak çocuğu M.Y’yi eşine göstermediği gerekçesiyle Sarıyer 1.İcra Mahkemesi’nde yargılanıyor.

Bir cevap yazın

aldatmak, ingilizce öğretmeni,