Kızlık zarını diktirmek veya kızlık zarını tamir etmek

Yırtılan kızlık zarı küçük bir operasyonla tamir edilebilir. Ahlaki boyutu tartışılsa da toplumun ‘bekaret‘ kavramına yüklediği anlam bakımından hayat kurtarıcı olabilir….

Kızlık zarını diktirmek

‘Bekaret’ duvarı

Yırtılan kızlık zarı tamir edilebilir ve bu işleme himenoplasti denir. Doğum yapmış kadınlarda bile kızlık zarı tamir edilebilir. Ancak kızlık zarı tamirinde kanama olmaması yüzde 100 garanti edilemez. Gerçekte bozulmuş olan zarın eski haline getirilmesi olanaksızdır. Bu işlem ilişkiye girilmeden 2-3 gün önce yapılmalıdır.

Başarılı yapılırsa fark edilmez

Bu durumun hukuksal boyutu tartışmalı olmakla beraber bizim toplumumuz gibi bekaret nedeni ile cinayetlerin bile yaygın olarak görüldüğü toplumlarda yararlı olmaktadır. Pek çok jinekolog bu ameliyatı etik sorunları göz önünde bulundurarak, prensip olarak yapmaz. Ancak bu ameliyat çoğu zaman sosyal bir gereklilik olmaktadır. Bu işlem bir aldatmacadır, ama toplum buna önem veriyorsa, hekimler de bu toplumun içinde yaşayan, sosyal sorumlulukları olan kişiler olarak bu ameliyatı istemeyerek de olsa yapmak durumunda kalmaktadırlar…

Kızlık zarı başarılı şekilde dikilince cinsel ilişki sırasında anlaşılma ihtimali yoktur. Kızlık zarını diktiren kadınların en büyük korkularından biri budur. Ama fark edilmesi neredeyse mümkün değildir. Kızlık zarının tamir edildiği ancak jinekolog ya da adli tabip tarafından anlaşılabilmektedir.

Kızlık zarını diktirmek veya kızlık zarını tamir etmek için yorumlar “2”

  • oya acar:

    ben mersinde kızlık zarı tamiri yapabilecek temiz ve sağlam bir yer arıyorum.ve bunun hakkında bilgi almak istiyorum.lütfen bu konuda bana yardımcı olun buna gerçekten ihtiyacım var

    • admin:

      Kızlık zarı onarımı merdiven altı diye tabir edilen şeylerde illegal bir şekilde yapılan bir işlem değil. Uzman bir doktorun yaptığı bir işlemdir, o yüzden zaten ehil kişiler temiz bir ortama sahiptir. Bunun için bulunduğun yerde bir jinekolog ile görüşmelisin. Kafana takılan başka sorular varsa yazabilirsin.

Bir cevap yazın

bekaret, kızlık zarı, Kızlık zarını diktirmek,