Kızlık zarım yırtılmadı diye mi zevk alamıyorum?

Kızlık zarım yırtılmadı diye mi zevk alamıyorumBen 25 yaşında 1 yıllık evliyim. İlk gece kızlık zarım yırtılmadı ve sonrası cinsel ilişkilerimizde ise vajinal orgazm olamıyorum. Sadece klitoristen uyarlıyorum. Eşimin penisinin vajinamda olması bana haz vermiyor. Bunun kızlık zarımın yırtılmamış olması ile alakası olabilir mi? Tedavisi var mıdır?

CEVAP: Değerli okurum, cinsel ilişki sırasında duyulan ağrı, acı cinsel hazzı engelleyebilir. Ancak acı hissetmiyorsan kızlık zarının yırtılmamış olması ile vajinal orgazm olamama arasında bir ilişki yoktur. Tedavi konusunda öncelikle bir jinekoloğa muayene olmanı öneririm.

Eşimin benden acayip istekleri oluyor!…

SORU: Evli bir bayanım. Eşim sekse düşkün bir insan ve benden acayip istekleri oluyor. Bunlardan biri de dilimle ilgili. Ben bundan hoşlanmıyorum. Mikrop kaparım diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

CEVAP: Değerli okurum, bir kere eşinin her isteğine evet demek zorunda değilsin, buna sakın izin verme. Kaldı ki bu endişen yerinde bir endişe. Bu yolla mikrobik hastalıkların bulaşması mümkün. Sen beni dinle, yapma!..

Ereksiyondayken kasıklarıma çıkıyor…

SORU: Merhaba. Cevabını merak ettiğim bir sorum var. Yumurtalıklarımdan biri kasıklarıma kadar çıkıyor. Yani torbayı terk ediyor. Çok sık değil, ama özellikle ereksiyon halinde. Ne yapabilirim, nereye başvurmalıyım? Bir sakıncası var mıdır?

CEVAP: Değerli okurum, bu, sıkça görülen bir durum olmakla birlikte torbayı terk ederek kasık bölgesine çıkan yumurtanın birkaç dakikayı geçen uzun sürelerde burada kalması sonucu ısı nedeniyle sperm üretme özelliğini kaybedebilir. Testis torbaya indirilemiyorsa ve sık sık uzun süreler kasığa çıkıyorsa bir üroloji uzmanına başvurmak ve torbaya sabitlenmesini sağlamak gerekecektir.

Testisime yakın bir yerde bir sertlik var!

SORU: 4-5 sene önce scrotum torbasının sağ tarafında testisin üst bölgesine yakın bir yerde bir sertlik hissettim. Testisin üzerinde değil ama sanırım bağların üzerinde. Ne olabilir?

CEVAP: Değerli okurum, sertliğin testiste olmadığı anlaşılıyor, bu durumda en yakın olasılık epididim adını verdiğimiz bezde kist oluşmuş olmasıdır. Bu durumda kitle çok büyük olmadıkça takip önerilir, eğer kişiyi rahatsız edecek boyuta ulaşırsa ufak bir operasyonla çıkarılıyor.

İstediğim seks değil, göğsünde uyumak!

SORU: Ben 21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Yaklaşık 1 yıldır bir birlikteliğim var. Erkek arkadaşımla çok iyi anlaşıyoruz Sevecen, ilgili ve çevresi tarafından çok sevilen biri. Güzel bir arkadaşlığım var, fakat bu uyum cinsel hayatımıza yansımıyor. Onunla aşk üzerine değil de anlaşma üzerine kurulu bir beraberliğimiz var. Sorun benden kaynaklanıyor. Sevgilimin cinsel arzularını cevaplayamıyorum ve bu durumdan çok şikayetçiyiz. Ben onu tutkuyla değil de çocuk sever gibi seviyorum. Ona hep sarılmak ve hep göğsünde uyumak istiyorum. Cinselliğimiz bir erkeği tatmin edemeyecek kadar az ve yüzeysel. Aramızda tensel bağ oluşmuyor. Benim cinsel soğukluğum mu var, yoksa erkek arkadaşımı sadece bir arkadaş olarak mı görüyorum? Bu sorular beynimi kemiriyor.

CEVAP: Değerli okurum, herhalde küçüklüğünde bebeklerle oynarken beynin oyuncaklara takılıp kalmış. Yani erkeği de, sevgilini de böyle çocuk ya da oyuncak gibi görmen bence bundan. Ama bir oyuncağın sadece yanakları yok ki. Daha birçok oynanacak yeri var. Elleri, ayakları, göğsü vb. Eğer o bebeklerle oynarken elini, parmağını bütün bedeninde, alt taraflarında dolaştırsaydın beynin “Yahu burada da hoş şeyler varmış” diyebilirdi. Sen de kadınlık yolunda merdivenlerin yarısı tırmanmış olurdun. Birdenbire bir geçiş yapman kolay değil. Oyuncaklarını çoğalt, ruhunu alıştır, sonra bedene geçiş sağlarsın.

Seks aklıma gelince kalbimde bir ağrı oluyor!

SORU: 18 yaşında bir erkeğim. Ne zaman aklıma cinsel ilişki gelse kalbimde bir ağrı oluyor. Ancak kendimi tatmin ettiğim zaman bu ağrı olmuyor. Hiç ilişkiye girmedim. Sizce bu kendimi çok tatmin etmemden mi yoksa hastalıktan mı kaynaklanıyor?

CEVAP: Değerli okurum, insanlar acıkınca midelerinde bir yanma olur. O yanma habercidir. Senin habercin de yüreğinde başlıyor. Yani sen içeride kendinle bir köşe kapmaca ya da körebe oynuyorsun. Herhalde alıştırdın kendini. Kendini tatmin etmek için bir bahane. ‘Kalbim ağrıyor, bir asprin içip kurtulayım’ gibi ‘Kendimi tatmin edeyim de şu ağrı geçsin’ diye bir düzen tutturmuşsun. Ciddi kalp ağrıları böyle olmaz, tam tersi olur. Kendini tatmin edeceksen et ama tedirginsen ya da bilimsel sonuç almak istiyorsan kalbini de bir uzman dinlesin, sana bir şeyler söylesin.

Klitorisi keşfettik, ancak bu yolla orgazm olabiliyorum

SORU: 31 yaşında, 8 yıllık evli ve 2 çocuk sahibi bir kadınım. Eşimle evlendiğimizden itibaren 4 yıl hiç orgazm olmadım. Daha sonra klitorisi keşfettik ve bu yolla orgazm olmaya başladım. Ama ben klitorisin uyarılması ile değil de, cinsel ilişki sonunda, eşimle aynı zamanda orgazm olabilmeyi çok istiyorum.

CEVAP: Değerli okurum, birçok kadın seningibi, ancak klitoral yolla orgazma ulaşabilir. Sadece cinsel ilişkiyle bir kadının erkeğin olduğu gibi boşalması çok zordur. Ama sen bu konunun çok üstünde duruyorsan, bir uzmanla görüşebilirsin. Kadınlarda cinsel işlev bozukluğunun nedenlerinden biri de anorgazmi’dir (orgazm olamama). Bu hastalık iki başlık altında incelenir. 1-Organik 2-Psikolojik… Organik olanların teşhis ve tedavisi, biz üro-andrologların branşıdır. Psikolojik olanların ise seksüel terapi ile ilgili psikiyatrist- psikologların branşıdır.

Acaba bunun tam bir zamanı var mıdır?

SORU: Merhaba. Benim sorum şu bildiğim kadarıyla kızlık zarı kişinin rahmini koruması için gerekli yani dış temizlik bakımından. Sanırım kısa bir süre içinde denize ya da havuza girmekten mikrop kapma söz konusu olabiliyor. Bunun tam bir zamanı var mıdır? İlişkiye girdikten ne kadar sonra bu gibi enfeksiyonlardan korunabilirim.

CEVAP: Değerli okurum, rahmin iltihaplanmasını tek başına kızlık zarı koruyamaz. Bölgesel temizlik şarttır. Kirli havuzlar, kirli deniz sularından da iltihaplanma olabilir.

Bir cevap yazın