Kızlık zarı onarılabilir

Kızlık zarı ameliyatla dikilir mi?

kızlık zarı onarmak“Erkek arkadaşımla yaşadığım bir ilişki sırasında kızlık zarım yırtıldı. Birkaç ay sonra ailem beni başka biriyle evlendirecek. Kızlık zarı ameliyatla onarılabilir mi? Ne yapmalıyım, eşim fark eder mi.”

Kızlık zarının onarılması mümkündür. Aslında doğrusu, kızlık zarı tamir edilmez, ancak bir cinsel ilişki sırasında tekrar kanayabilir duruma getirilebilir. Kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Evliliğin hemen öncesinde de daha önce de uygulanabilir. 18 yaşın altındaki kızlık zarı tamiri kanunen mümkün değildir. Bu yöntemin en önemli sıkıntısı vicdani boyutudur. Çünkü yeni başlayan bir evlilik ciddi bir yalanla start almaktadır. Bu bir kandırmacadır.

Yalanla başlayan bir evliliğin ilerde başka sıkıntılara yol açması kaçınılmazdır. Kızlık zarı başarılı bir şekilde dikilince cinsel ilişki sırasında anlaşılması ihtimali bulunmamaktadır. Kızlık zarını diktiren kadınların en büyük korkularından biri budur. Ama fark edilmesi neredeyse mümkün değildir. Kızlık zarınının onarıldığı ancak bir jinekolog ya da adli tabip tarafından anlaşılabilmektedir.

Bir cevap yazın

kızlık zarı, kızlık zarı diktirmek, kızlık zarı onarmak,