Kilit ekranından mesajlaşma uygulaması: LokLok

Her gün yeni bir mesajlaşma uygulamasının çıktığı son dönemde bu uygulamaların birçoğu birbirinden farklılaşamadıklarından kaybolup gidiyorlar ya da Yo gibi hiçbir işe yaramasalar da sıradışı yönleriyle ilgi çekebiliyorlar. Ancak kilit ekranı üzerinden mesajlaşma fırsatı sağlayan LokLok, mevcut hiçbir uygulamanın aklına gelmeyen bu özelliğiyle rakiplerinden farklılaşıyor.

Arkadaşlarınıza mesaj göndermek ya da gelen mesajları okumak ekranda biriken bildirimlerinizi kaybetmek uğruna kilit ekranınızı açıp uygulama içine girme zorunluluğundan sıkıldınız mı? İşte bir Android uygulaması olan LokLok, bu sıkıntıya son vererek hem mesaj yazmayı, hem mesaj almayı telefonuzun kilit ekranına taşıyor.

LokLok’u sıradışı yapan özelliği ise ekranınıza çizdiğiniz doodle’lar, yazdığınız mesajlar, eklediğiniz fotoğrafların direkt olarak karşı taraftaki arkadaşınızın ekranında da belirmesi. Diğer bir deyişle uygulama içine girmenize hiç gerek yok, her türlü iletişiminizi telefonunuzun ekranından halledebiliyorsunuz.

loklok

Uygulamayı kullanmaya başlamak için ise LokLok’u kilit ekranı olarak belirlemeniz gerekiyor. Bundan sonra LokLok kullanan arkadaşlarınıza çizimler, fotoğraflar, mesajlar göndermeniz için ekrana iki kere dokunmanız yeterli oluyor ve ekran interaktif, düzenleme yapılabilir hale geliyor.

Çizim ve fotoğraflarınızı düzenlemeniz için çeşitli araçlar da sunan LokLok ile ekranda biriken yazıları ister silebilir, ister üzerinde yeni düzenlemeler yaparak karşı tarafa geri gönderebilirsiniz. Grup mesajlaşmalarının da yapılabildiği uygulamada ekranı sildiğinizde tüm mesajların sonsuza kadar kaybolduğunu da hatırlatalım.

Telefon ekranını bir iletişim kanalına dönüştüren LokLok her ne kadar iOS uygulamasının olmamasıyla kalbimizi kırsa da Android kullanıcıları uygulamayı denemek için Google Play‘den indirebilirler.

Bir cevap yazın

Android, LokLok, mesajlaşma uygulaması,