Kaspersky hacklendi

Güvenlik devi Kaspersky’nin web sitesi bir Türk hacker tarafından saldırıya uğradı.

Güvenlik yazılımlarının önde gelen isimlerinden Kaspersky’nin Malezya’daki web sayfaları Türk hacker’lar tarafından saldırıya uğradı. “m0sted” isimli bir Türk hacker tarafından saldırıya uğrayan Kaspersky’nin web sitesinde saldırının ardından şunlar yazıyordu: “hacked by m0sted andA men Kaspersky Shop Hax0red No War Turkish Hacker Thanx to Terrorist Crew all team members.”

Saldırıya uğrayan web sitesi, genel olarak Malezyalı internet kullanıcılarnın Kaspersky Antivirus yazılımlarından faydalanabilmesi için hazırlanmıştı ve Kaspersky ürünlerinin deneme sürümleri bulunuyordu. Saldırının ardından ise bu uygulamaların güvenlik riski taşıdığı iddiası tartışılmaya başlandı. Uzmanlara göre saldırıyla beraber Kaspersky’nin deneme sürümlerini sunduğu uygulamaları virüs ve trojan tehdidi ile yüzleşmiş olabilir.

Yorumlar “Kaspersky hacklendi”

  • headhunter:

    Geçen aylarda Kaspersky nin web sayfasına şöyle bir göz attıydım. Joomla ile tasarlanmıştı. Tabi böyle olunca eklenti bileşen botlardaki açıklala siteye ulaşmak mümkün. Tam öyle yazılmamış ama sitenin hacklenmesi ile kaspersky programının güvenirliliğini bağdaştırmamak lazım.

    Saygılar

Bir cevap yazın

hack, Kaspersky, m0sted,