Kadınların vazgeçemeyeceği mobil uygulamalar

Kadınlara özel 5 yararlı mobil uygulamayı sizler için inceledik.

Hayatı daha da kolaylaştıran ve kadınlara yönelik hazırlanan 5 farklı mobil uygulamayı inceledik. Yaz aylarının yaklaşmasıyla diyet programı, fitness olmazsa olmaz. Yoğun tempoyu biraz daha hafifletmek amacıyla hazırlanan online alışveriş ve özel yemek tarifleri ile, kadınların yükünü biraz olsun hafifletelim istedik. İşte 5 yararlı mobil uygulama nelermiş bakalım:

Diyetick

Kadınların vazgeçemediği konuların başında, diyet geliyor. Özellikle yaz aylarına yaklaştığımızda, muhtelif diyet süreçleri yine her yıl olduğu gibi belirmeye başladı. Bu konuda başarılı olduğuna inandığım Diyetick’le başlayalım.

Diyetick

Uygulamayı indirdikten sonra öncelikle size bir takım sorular soruyor. Kilo, boy ve yaş bilgilerinizi girdikten sonra belirli bir hastalığınız olup olmadığını da belirtmenizi istiyor. Bu noktadan sonra diyet listenizi oluşturmaya başlayabiliyorsunuz.

Ortalama olarak almanız gereken kalori rakamını da veren uygulamada, günlük öğün listenizde alternatif öneriler içerisinden, kalori hesabına uygun yiyecekleri seçebiliyorsunuz.

Yine uygulama içerisinde yer alan egzersiz programlarından, kendinize uygun olan egzersizleri seçerek egzersiz listenizi oluşturabilir, ‘Diyet Günlüğü’nüzden yaktığınız kaloriyi takip edebilirsiniz.

Türk mutfağına uygun yiyecek önerilerinin sunulduğu uygulamada, günlük almanız gereken su miktarını da takip edebiliyorsunuz.

Tarif Küpü

Açık ve kolay anlaşılır anlatımı ve maddelenmiş malzeme listesiyle birçok farklı kategoride 1500’ü aşkın yemek tarifi sunan bir uygulama. Günümüz şartlarının hızlı temposuna uygun pratik ve hızlı tarfieri bulmak da mümkün.

Tarif Küpü

Her hafta yayınlanan videolu tariflerle, yemek süreci hakkında detaylı bilgi öğrenilebilir ve “Bugün ne pişirsem?” kategorisi altında günlük menü tavsiyelerini değerlendirebilirsiniz.

“Mutfak akademisi” kategorisi altında yemek yaparken hangi malzemeyi neden kullanıyoruz, bazılarını neden kullanmıyoruz, ne yaparsak kötü sonuçlanır, ne yaparsak bizi başarıya götürür, hangi malzemeler bir araya gelince ne tür kimyasal tepkimeler ortaya çıkar vb. gibi yemek yapmanın mantığını anlamayı sağlayacak ayrıntılı bilgilyi yine bulabilirsiniz.

Online Market

Yenilikçi ve kullanıcı dostu tasarımıyla zaman kazandıran uygulama, alışverişinizi 1 saat içinde size teslim etmeyi hedefliyor. 1 saatlik zaman aralıkları belirleyerek, önceden verdiğiniz siparişleri ister eve dönünce ister iş yerinize teslim edilmesini talep edebiliyorsunuz. Böylece sipariş verdikten sonra uzun saat dilimlerinde beklemeye gerek kalmıyor.

Online Market

Online Market kolay ve güvenli ödeme seçenekleri sunuyor. Alışverişinizi internetten kredi kartıyla ödeyebildiğiniz gibi kapıda “nakit, kredi kartı ya da Multinet” ile ödeme yapabilirsiniz.

Tüm ürünlerin optimum soğukluklarda soğuk hava depolarında muhafaza edildiği belirtilen uygulama, herhangi bir nedenle içinize sinmeyen sebze, meyve ve etleri kapıda ödeme yapmadan önce iade edebiliyorsunuz.

Fitness Point-Antrenman Egzersiz

Uygulamada günlük egzersiz programınızı oluşturabilir ya da önceden tanımlanmış egzersiz planlarından birini seçebilirsiniz. Türkçe dil desteği ile de rahatlıkla kullanılabilen uygulama, egzersizlerin tamamı için ücretli sürümü tercih edebilirsiniz.

Fitness Point-Antrenman Egzersiz

Egzersizleri seçtikten sonra açılan menüde, bu antremanın nasıl yapıldığı, hangi kasları çalıştırdığı ve egzersizin tarifi yazılı olarak verilmiş.

Kendi antreman planınızda her egzersiz için hedef setlerinizi ve tekrarlarınızı girebilirsiniz. Ayrıca antrenman planınızı Facebook veya Twitter’da paylaşabilirsiniz.

Egzersizleri kayıt günlüklerine ekleyebilir, düzenleyebilirsiniz.

Cycles

Cycles, güncelleme yapmanıza gerek kalmadan menstural dönemlerinizi takip eden bir uygulama. Sistemdeki opsiyonel giriş kodu ile mahremiyetinizin tamamen gizli tutulmasını garantilediği belirtiliyor.

Cycles menstural dönem

Şık bir tasarıma sahip olan Döngü görünümünde, mevcut döneminizi tek bir bakışta takip edin ve gelecek döneminizi görüntüleyebiliyorsunuz.

İlerideki dönemlerinizi görmek ve muhtelif zamanları önceden bilmenize imkan sunuyor. Ek olarak menstrual dönemden önce size durum bildirimi de sunan uygulama, takvimde kişisel olarak eklemeler yapmanıza da imkan sağlıyor.

Bir cevap yazın

kadın, mobil uygulama,