Kadın mıyım kız mı? Kızlık zarı hakkında bilgiler

Kızlık zarı hakkında bilgiler

Kadın mıyım kız mıBazı kadınların kızlık zarı esnektir ve bu nedenle ilk ilişki sırasında kanama gerçekleşmeyebilir. Zarın yırtılıp yırtılmadığı ancak doktor muayenesiyle anlaşılır….

Kızlık zarı genelde ilk ilişki ya da yabancı bir cisim girişi ile yırtılır. İlk cinsel ilişki esnasında hemen ortasındaki delik penis çapından küçük olduğu için halka şeklindeki zar birkaç yerden yırtılır ve az miktarda kanama meydana gelir. Bu yırtıklar birkaç gün içinde iyileşir ve bir daha kanama olmaz. Kızlık zarı aşırı esnek olanlarda veya zar üzerinde yapısal olarak az sayıda damar bulunması durumunda ilk cinsel ilişkide kanama gerçekleşmeyebilir.

Erkekler kadını rahatlatmalı

Zarın yırtılması sırasında çoğunlukla ağrı olmaz. Çok az kadında ilk ilişki sırasında ciddi miktarda ağrı olabilir. Zarın yırtılması sırasında ağrının olup olmaması çoğunlukla erkeğin davranışı ile alakalıdır. Erkeğin yavaş ve yumuşak davranışı ile kadın kendini yeterince gevşetir, bu da olayın ağrısız olmasını kolaylaştırır. Vajina içine bir şey sokulmadan yapılan mastürbasyonlar ise kızlık zarına zarar vermez.

Muayene acısızdır…

Bir kez yırtılan kızlık zarı daha sonra hiç ilişki olmasabile kendi kendini onarmaz. Kızlık zarının bozulduğu jinekoloji muayenesi ile kolayca anlaşılır. Muayene kısa ve ağrısız bir işlemdir. Kendi kendine kızlık muayenesi olmaz. Kızlık zarı gebeliğekarşı bir koruma sağlamaz. Kızlık zarı sağlamken bile vajina yakınlarına olan boşalmalardaya da elastik zar varlığında vajina içine boşalmada, spermler içeri girebilir ve gebelik meydana gelebilir. Gebelik riskinden korunmak için erkeğin prezervatif kullanması gibiuygun korunma yöntemlerine başvurmak gerekir.

Bir cevap yazın

ilişki sırasında kanama, jinekoloji, kızlık zarı,