Joulemeter

Joulemeter download

Joulemeter

Bilgisayarınız ne kadar elektrik kullanıyor?

Dizüstü ya da masaüstü bilgisayarların otomatik olarak ne kadar güç tükettiğini öğrenmek ve tüm gün boyunca çalıştığında elektrik maliyetini hesaplamanın olabileceğini öğrenin.

Joulemeter, bilgisayarınızın güç tüketimini tahmin eden bir yazılım aracıdır. Böylece CPU (işlemci) kullanımı ve ekran parlaklığı gibi bilgisayar kaynaklarıın tahmini güç kullanımını izler.

Elde edilen veriler istenirse ayrıca bir dosya içinde periyodik olarak saklanabilir. Joulemeter bilgisayar bağlantılı bir güç modeli ile de güç kullanımı tahmin edebilir. Monitor kullanım ve donanım gücü durumunu (işlemci kullanımı, işlemci frekansı, ekran parlaklığı, monitör disk kullanımını açık / kapalı) tespit edilebilir.

Sistem gereksinimler:

Joulemeter sadece Windows 7‘de çalıştırmak için test edilmiştir. Diğerleriyle çalışmaz.
Dizüstü bilgisayarların kalibrasyonu, herhangi bir harici güç metre olmadan yapılabilir. Masaüstü bilgisayarlarda ise harici WattsUpMeter’e ihtiyaç duyulur.

Bu sayede bilgisayarıınızın ne kadar güç çektiğini görebilir bunun sonucu olarak, günlük ya da aylık kaç watt kullandığınızı görüp ona göre hesap yapabilirsiniz.

Joulemeter download

Bir cevap yazın

indir, program indir, ücretsiz programlar,