Jinekomasti ameliyatı erkekler arasında popülerleşiyor

Murat Boz’un uygulatıp uygulatmadığı polemiğiyle gündeme gelen Jinekomasti ameliyatları, göğüs bölgesinde sarkıklık sorunu yaşayan pek çok erkeğin tercihi haline geldi.

Jinekomasti ameliyatı erkekler arasında popülerleşiyor

Yazın formsuz ve sarkık göğüsleriyle gündeme gelen pop sanatçısı Murat Boz, sadece bir yıl sonra eleştirilere cevap verircesine estetik ve forma girmiş bir göğüs yapısına sahip oldu. Bir yıl içinde olan bu değişim Murat Boz’un erkeklerde göğüs küçültme operasyonu olan Jinekomasti’yi tercih edip etmediği sorusunu gündeme getirdi. Kilo sorunu olmayan erkeklerde bile rastlanan büyük meme dokusundan Jinekomasti ile kısa sürede, kesi izi kalmadan kurtulmak mümkün.

Jinekomasti, erkeklerdeki meme dokusunun yağlanması ve büyümesiyle meydana gelen bir anomalidir. Kilo sorunu olmayan pek çok erkekte rastlanabilen bu durum, erkeğin sosyal yaşantısı içerisinde sorunlar yaşamasına, özgüven kaybına ve dolayısıyla psikolojik sorunlara sebebiyet veriyor. Bu tarz meme büyümesi yaşayan erkekler, denize ve ya havuza girmekten çekiniyor, hatta sıradan günlük kıyafetlerde bile beliren göğüslerinden utanabiliyor.

Jinekomasti yani meme küçültme yarım saatte, kesi olmadan yapılan bir operasyon!

Estetik International Sağlık Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, Jinekomasti ameliyatlarıyla erkeklerde meme dokusundaki büyüyen ve sarkan göğüsleri oldukça kolay bir işlemle forma soktuklarını belirtiyor. İşlemin yarım saat gibi kısa bir sürede hiçbir kesi olmadan yapıldığını söyleyen Op. Dr. Cihantimur, “Eski teknikte hastaya genel anestezi uygulanıp memeden yağlı doku kesi ile çıkartılırdı. Artık Jinekomasti operasyonlarında meme dokusuna 1-2 cm’lik tünellerle girip liposculpture metoduyla yağ tabakasını çekiyoruz” diyor. Hasta yeni yöntem sayesinde daha çabuk toparlanıyor, morarma ya da iz kalmadan ertesi gün, normal yaşantısına dönebiliyor.

Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları hafta sonu İstanbul’da!

2001 yılından bu yana Türkiye’deki en kaliteli katılımcı ve ziyaretçi portföyüne sahip yurtdışı eğitim fuarlarını düzenleyen Akare’nin Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları 9-10 Kasım’da İstanbul’da, 12 Kasım’da Ankara’da devam edecek ve 14 Kasım tarihinde Kayseri’de sona erecek.

Amerika, İngiltere, Kanada, İspanya, Avustralya ve İtalya gibi dünyanın 21 farklı ülkesinden gelen 100’den fazla üniversitenin katıldığı Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları’nda ziyaretçiler; dil eğitimi, üniversite öncesi temel eğitim, iki ve dört yıllık ön lisans, yüksek lisans (master & doktora), sertifika ve yaz okulları programlarının yanı sıra vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecekler. Fuar boyunca binlerce kişi; okul ücretleri, başvuru koşulları, yurtdışında yaşam şartları ve ülke eğitim sistemleri hakkında okulların kayıt yetkilileri ile yüz yüze tanışma imkanı bulup, ücretsiz verilecek seminerlere katılabilecekleri gibi, İstanbul ve Ankara fuarlarında, CV hazırlama, kariyer planlama, etkin mülakat teknikleri vb. konularda verilecek eğitimlere de katılıp sertifika alabilecekler. 10 Kasım Pazar günü 12:00-13:00 saatleri arasında fuara katılan öğrenciler, ülkemizi dünya çapında da çok büyük başarılarla temsil eden Semih Saygıner söyleşisine katılabilecekler.

9 – 10 Kasım Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul Hilton Otel’de 13:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek fuarda; dünyanın en prestijli okulları tarafından verilecek bursların yanı sıra, ziyaretçileri sürpriz hediyeler de bekliyor olacak.

Bir cevap yazın

Jinekomasti, Jinekomasti ameliyatı, Meme Küçültme,