İşte o provokatörler!

Eylemcileri yönlendirenler: Taşlılar öne gelsin, sapan için taş kırın

Beşiktaş’ta ara sokaklarda eylemlerine devam eden grupları yönlendirenler, eylemcilerden sapan için taş kırmaları talimatı verdi.

Beşiktaş ara sokaklarda grupların eylemleri devam ediyor. Taraftar atkıları bulunan gruplar ile çeşitli sol gruplar zaman zaman Barbaros Bulvarı’na çıkmaya çalışıyor. Grupların her girişimine polis gaz ve tazyikli suyla müdahale ediyor. Müdahale üzerine gruplar ara sokaklarda kaçışıyor.

Bu arada bazı eylemciler, kaldırım taşlarını kırarak polise attı. Sapanlarla da taş atan eylemcileri bazı kişiler yönlendirdi. Megafonlarla grubu yönlendirenler, elinde taş olanların öne doğru ilerlemesini istedi. Yönlendiren kişiler, sapanlar için de taş kırmaları talimatı verdi.

1 mayıs olayları

Beşiktaş’ta polise sapanlı saldırı

Beşiktaş Meydanı’nda 1 Mayıs nedeni ile toplanan bir grup eylemci, polise sapan ve kaldırım taşları ile saldırdı. Polis, saldırıya biber gazı ve tazyikli su ile cevap verdi. Emniyet güçlerinin müdahalesinin ardından eylemciler ara sokaklara dağıldı. Olaylar sırasında biber gazından polislerin etkilendiği, gazetecilerin de taşlardan korunmak için kafasına tabure geçirdiği görüldü. Emniyet güçlerinin müdahalesine sinirlenen bir kadının da duruma isyan ettiği gözlendi.

Bir cevap yazın

1 Mayıs, Beşiktaş Meydanı, provokatörler,