İnternetin En Tehlikeli İsmi

İnternetin En Tehlikeli İsmiGoogle’da ne aradığınıza dikkat edin. McAfee, internette aranan en tehlikeli ünlüleri sıraladı. Zirvede yer alan ismi görünce çok şaşıracaksınız.

Anti virüs firması McAfee’nin yayınladığı son rapor, internette ünlüler için yapılan arama sonuçlarının aslında büyük tehlike oluşturduğunu gözler önüne serdi. Buna göre ünlüler hakkında arama motorlarında çıkan sonuçlar, önemli ölçüde potansiyel tehlikeli siteler içeriyor. Listenin zirvesinde yer alan “internetin en tehlikeli adamı” ise, Fight Club ve Snatch gibi filmlerde asi karakterleri canlandıran Brad Pitt.

Siz Google Aramalarınız Değilsiniz

Brad Pitt hakkında yapılan aramalarda çıkan sonuçların %18’i kötücül yazılım içeren sitelere yönleniyor. Diğer bir deyişle “Brad Pitt” yazıp arattığınızda, çıkan her beş siteden biri McAfee’nin raporuna göre kötücül yazılım içerme riski taşıyor. 2 numarada ise erkek hayranlarının bir hayli “Google’ladığı” Beyonce geliyor.

Elbette bu sonuçlar, Google’da veya diğer arama motorlarında ünlüleri aramanın tehlikeli olduğunu göstermiyor. Bilgisayarınızda bir güvenlik yazılımı bulunması durumunda zaten zararlı sitelere giriş esnasında gerekli uyarıları alıyorsunuz. Anti virüs ve benzeri bir güvenlik yazılımı kullanmıyorsanız da, arama sonuçlarını tek tek ziyaret ederken temkinli davranmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

güvenlik, internet, virüs,