Instagram’ın yeni güncellemesiyle gelen 4 özellik

Instagram, son güncellemesiyle birlikte keşfetme odağında yeniliklere imza attı. Yeni özellikleriyle Keşfetme ve Arama özelliklerini geliştiren Instagram yeni ikonlarla görünümünü geliştirirken, yazım hatalarının değiştirilebilmesine de olanak tanıyor.

Intagram’ın iOS’te 6.2.0, Android’deyse 6.10 olarak gelen yeni güncellemesinde öne çıkan 4 yeniliği sizin için derledik. İşte özellikleri;

Yeni kişileri keşfetme

Keşfet bölümünde sadece fotoğrafları sunan Instagram, artık kişileri de ayrıca sunuyor. Daha önce Keşfet sekmesinde kişiye özel içerikler sunan Instagram kişiler sekmesini de eklemesiyle buradan etkileşimi artırmayı planlıyor.

Instagram keşfet

Daha hızlı arama

Aramayı kolaylaştırmayı hedefleyen Instagram yeni güncellemesiyle arama tamamlama özelliği sunuyor. Böylece ilk harflerin ardından Instagram size en yakın sonuçları göstermeye başlayacak.

Açıklamaları düzenleme

Yeni güncellemenin en önemli özelliklerden biri de yazım hataları ile birlikte konum bilgilerinin düzeltilmesi diyebiliriz. Açıklama değişikliğinin yapılmasının ardından aynı Facebook’ta olduğu gibi Instagram’da da düzenlendi bilgisi yer alıyor.

Instagram özellikleri

Yeni simgeler

Güncellenmiş Keşfet ve Profil simgeleri yenilenmesinin haricinde Instagram’ın tasarımına farklı noktalarda dokunuşların geldiğini belirtebiliriz.

Bir cevap yazın

Instagram,