Instagram’a fotoğraf yükleme dahil tüm özelliklerini masaüstünden kullanın

Mobil uygulamaları masaüstü bilgisayarınızdan çalıştırın.

Webde fotoğraf gönderme gibi özelliklerinin bulunmadığı Instagram’ı masaüstünden kullanmak isteyenler için çözüm Google’ın yeni servisinden geldi.

Instagram masaüstü pc kullanımı

Tüm Android uygulamaları webden çalıştırılmasını sağlayan Google’ın ARC (App Runtime for Chrome) projesine bağlı çıkardığı yeni Chrome app packager‘ı dün Kaan kaleme aldı. Geliştiriciler odağında yapıldığı düşünülen yeniliğin bireysel kullanıcılara ve ajanslara sunabileceklerini düşündüğümüzde çıkan sonuç bizler şaşırttı: Instagram dahil tüm uygulamaları webden sorunsuz kullanabiliyorsunuz.

Sadece mobilde kullanılan uygulamalara webden de erişilebilmesine olanak tanıyan Chrome uygulaması ile ilgili Instagram deneyimimi paylaşarak ARC Welder’ı nasıl kullanacağınızı detaylandırayım.

Instagram’a masaüstünden fotoğraf yükleme

Chrome uygulamasıyla fotoğraf yükleyebileceğinizi ve hatta masasüstünde fotoğraf veya video çekebileceğinizi belirtelim. Instagram’ın tüm özelliklerini kullanabildiğinizi belirtmiştik ya filtreler ve ayarlar dahil :)

instagram web

Instagram’a masaüstünden fotoğraf nasıl yüklenir?

Instagram’a masaüstünden fotoğraf yüklemek veya masaüstünde herhangi bir Android uygulamasını kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey Chrome tarayıcıya sahip olmak. Hala kullanmayanlar varsa buradan indirebiliriler.

Mobil uygulamaları çalıştırmak ihtiyacınız olan uygulamaysa ARC Welder. Buradan indirebileceğiniz Chrome uygulamasıyla istediğini Android mobil uygulamayı açabileceksiniz. Uygulamayı Chrome tarayıcınıza kurduktan sonra size istediğiniz Android mobil uygulamanın APK’sını soracak.

İstediğiniz mobil uygulamanın APK’sını arama motorlarında kolaylıkla bulabileceğiniz belirtelim. İndirdiğiniz APK’yı ARC Welder’dan açtığınızda uygulamanın tüm özellikleri artık kullanımıza hazır.

Benim kullandığım Instagram APK’sı ile konuyu detaylandırmaya devam edeyim. ARC Welder tablet görünümde veya telefon görünümünde uygulamayı açmanıza olanak tanıyor. Masaüstünden fotoğraf çekmeyi düşünüyorsanız Phone seçeneğini işaretlemeniz ve Clipboard Access’i Yes durumuna getirmeniz yararlı olacaktır.

ARC Welder ile kurduğunuz mobil uygulama, ilgili sekmede sürekli kalıyor. Böylece her seferinde uygulama kurma ve kullanıcı adı, şifre girme gibi zaman kaybettiren işlemlerle uğraştırmıyor.

Artık masaüstünden fotoğraf yükleme dahil Instagram’ın tüm özelliklerini kullanabilirsiniz :)

Bir cevap yazın

ARC Welder, Instagram, Masaüstü,