İngilizce Siteleri Türkçe’ye Çevirin

Yabancı dillerde hazırlanmış internet sitelerinde dolaşırken istediğiniz bir kelimenin ya da tüm sitenin Türkçe çevirisini FoxLingo adlı eklenti ile anında bulabilirsiniz.

Farklı dillerde bulunan internet sitelerinde tam olarak dili çözemesek de bazı işlemlerimizi halledebiliriz. Ancak bazen anahtar kelimelerin anlamlarını bulmadan işlemlerimizi sonuçlandırmamız da güçleşir. Bu kelimeleri hatta tüm siteyi bile yeni bir sayfada istediğiniz başka bir dile çevirebilen FoxLingo, elinizde altında bulunması gereken Firefox eklentilerinden biri.

Eklenti ile yaklaşık olarak 50 dili birbirine çevirebiliyor ve bu dillerde hazırlanmış siteleri aynen kendi dilinizde görüntüleyebiliyorsunuz. İstediğiniz bir kelimeyi seçili hale getirip eklentinin araç çubuğunda bulunan Text menüsünden Turkish’i seçerseniz başka bir sayfada anlamını bulmak istediğiniz kelimenin Türkçe sonuçlarını görüntüleyebiliyorsunuz.

Sayfayı Tamamen Çevirin

Eklentinin bir başka özelliği ise o anda bulunan sayfadaki tüm kelimeleri otomatik olarak taratıp, sayfayı belirlediğiniz dilde yeni haliyle görüntüleyebilmeniz. Bu işlemi yapmak için de araç çubuğundaki AutoTrans butonunu kullanmanız gerekiyor.

Eklentiyi indirmek için tıklayın.

İngilizce Siteleri Türkçe'ye Çevirin

Bir cevap yazın

FoxLingo, Sözlük,