İlk ilişkiden sonra penisin büyüyeceği doğru mu?

İlk ilişkiden sonra penis büyür mü?

İlk ilişkiden sonra penisin büyüyeceği doğru muBen 18 yaşında bir erkeğim. Cinsel ilişkiye girmemiş erkeklerin ilk defa ilişkiye girdikten sonra penislerinde bir büyüme olacağı söyleniyor. Acaba bu doğru mudur? Doğru ise bu büyüme ne kadardır acaba? Teşekkür ederim.

CEVAP: Büyüyor değerli okurum büyüyor ama penisleriniz değil cehaletiniz! Kaç kere yazacağım ben de bilmiyorum ama yılmayacağım devamlı yazacağım buradan size! Okuyun, araştırın, bilgilenin, hurafelere itibar etmeyin! Özetle; bir ilk ilişkiye girdikten sonra peniste bir büyüme olması mümkün değildir. Penis de vücudumuzun diğer organları gibi çeşitli dokulardan oluşur, fakat içinde bulunan süngersi bir çift yapının kan ile dolması sonucu büyür, genişler ve sertlik kazanarak cinsel ilişki kurabilecek hale gelir, olay bu yani…

Doyumsuzum, 15 kere seks istiyorum!

SORU: 20 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürekli ilişkiye girmek istiyorum, doyumsuzum. Ben günde 15 kez ilişkiye girelim diyorum, ama sevgilim çok acı çektiği için yarıda kalıyor. Enerjimi nasıl harcayacağımı bilmiyorum.

CEVAP: Çok attın be sevgili okurum! Günde 10 kez ilişkiye girebilecek bir erkek göster de bana, tarihe yazalım… Enerjini boşa harcama, gel günde iki kerede karar kılalım…

Erken boşalma sorunu yaşıyorum, düzelir mi?

SORU: Merhaba Figen hanım. Ben 25 yaşındayım ve erken boşalma sorunu yaşıyorum. İlişkiye başladıktan yaklaşık 1 dakika sonra boşalıyorum. Bu sorunum nasıl düzelebilir? Bana bu konuda bir bilgi verirseniz çok sevinirim.

CEVAP: Değerli okurum, cinsel birleşme gerçekleştikten sonra her iki tarafı da tatmin edecek makul süre geçmeden erkeğin boşalarak cinsel organının gevşemesi ve cinsel ilişkinin zamansız olarak sonlanması halinde buna erken boşalma denir. Pratikte bu, duhulden sonra ilişkiyi aktif olarak en az 3-5 dakika sürdürebilmek anlamına gelir. Burada önemli olan partnerlerin uyumudur. Bazı çiftler diğerlerine göre çok daha kısa sürede beraberce orgazm olurken, bazıları da bu süre belirgin şekilde uzayabilir. Hem kadının hem erkeğinfazla uzayan bir cinsel ilişkiden fiziksel olarak rahatsız olmaları da mümkündür.

Sertleşiyorum ama çabuk yumuşuyorum!..

SORU: Yazılarınızı büyük bir dikkatle okuyorum. 35 yaşında bir beyim. Yaklaşık 2 aydır sertleşme sorunu yaşıyorum. İlk başlarda sertleşiyor ama sonra çok çabuk yumuşuyor. Doktora gitmeye maddi gücüm yok. O nedenle sorunumun çözümü var mı, yok mu bilemiyorum. Beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

CEVAP: Değerli okurum, sen hamur musun ki yumuşuyorsun! Neyse, öncelikle sorununun çözümünün olduğunu söylemeliyim. Erkekte sertleşme sorununun organik nedenleri (örneğin diyabet ya da ürolojik bir hastalık olabilir) araştırılmalıdır. Bu yönden bir sorun saptanmadığı takdirde psikolojik nedenler araştırılmalı ve bu konuda yardım alınmalıdır. Sertleşme güçlüğüne yol açan psikolojik sorunların başında depresyon ve kaygı bozuklukları gelir. Bunlar da tedavisi kolaylıkla yapılabilen hastalıklardır.

Bir erkek olarak benim de ihtiyaçlarım var!

SORU: Eşim kalp ameliyatı oldu ve ameliyattan sonra cinselliğimiz tamamen bitti. Bu olay yaşamımızı alt üste etti. Eşimi çok seviyorum. Ama bir erkek olarak benim de ihtiyaçlarım var. Bunun sebebi kalp ameliyatı mı acaba? Bu konuda ne yapabilirim, bana ne önerebilirsiniz?

CEVAP: Değerli okurum, “Bir erkek olarak benim de ihtiyaçlarım var” derken umarım aklından eşini aldatmayı ya da eşinden boşanmayı geçirmiyorsundur! Sana şöyle diyeyim: Kalp hastalıkları cinsel yaşam üzerinde olumsuz etkiler yapabilir. Kalp krizi geçiren veya kalp damar hastalığı teşhisi konulan erkek ve kadınların kafasını “Cinsel hayatım sürecek mi? Kalbim heyecana dayanır mı?” gibi sorular devamlı kurcalar. Cinsel aktiviteyle ilgili sorunlar, kalp hastalığı olan kalp grubunun önemli bir kısmın etkiler. Bu sorunların başında da geçirilen kalp hastalıklarından ve tedavi amaçlı girişimlerden sonra cinsel aktiviteye yeniden başlamadaki tereddütler gelir. Bu nedenle kalp hastalarının büyük çoğunluğu, normal cinsel aktivitelerine geri dönemezler. Bu nedenle siz bir uzman doktordan yardım almalısınız. Bak göreceksin doktor sayesinde tekrar eski günlerinize döneceksiniz. Yeter ki sabretmeyi bil, eşine anlayış göster, sevmeye devam et ve asla ve asla yasak elmanın tadına bakma!

Penisimdeki kaşıntımı nasıl geçirebilirim?

SORU: İyi günler Figen hanım. 60 yaşındayım, bir süredir penisimde müthiş bir kaşıntım var. Bazı kremler kullandım ama geçmedi. Ne önerirsiniz?

CEVAP: Değerli okurum, ilerleyen yaşlarda dış genital organların tümörlerinde ilk belirtilerden biri kaşıntı olabilir. Hastalık ilerledikçe bölgede yaralar oluşur. Acele bir şekilde jinekoloji muayenesi olmalısın.

Boşalamadığı için mi hamile kalamıyorum?

SORU: Merhaba doktor hanım. Biz 1.5 yıldır evliyiz ama fakat çocuğumuz olmuyor. Eşimin boşalamamasından kaynaklanabilir mi?

CEVAP: Değerli okurum, boşalmadan, dolayısıyla da meni gelmeden bebek nasıl olacak? Söyleyeyim; mucize lazım olacak! Bunun yanında boşalmak, erken veya geç boşalmak, boşalamamak bir kısırlık nedeni değildir tabi. Bir uzmandan yardım almalısınız.

Seks sırasında eşimden beyazımsı bir sıvı geliyor…

SORU: Merhaba Figen Hanım. Benim de bir sorum olacak size. İlişki sırasında eşimden beyazımsı akıntı geliyor. Bu akıntı normal midir, yoksa bir hastalık belirtisi midir? Acele cevap yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

CEVAP: Değerli okurum, vajinadan bir miktar akıntı olması normal kabul edilir. Vajinadan, normal koşullarda bulunan bakterilere bağlı mikropsuz bir akıntı olabilir. Ve bu salgı ilişki sırasında artabilir. Bu bölgedeki hijyen koşulları bozulursa, mantar veya bakteri yerleşebilir. O zaman akıntının şekli, rengi ve kokusu değişir. Eşinin akıntısını tanımlamak için bir jinekoloji mu muayenesi ve smear testi uygun olacaktır.

Bebek için doğru zamanı nasıl yakalarım?

SORU: 4 yıllık evliyim ve her ayın aynı günlerinde adet görüyorum. 2-3 aydan beri korunmuyoruz ama bebeğimiz olmuyor. Doğru zamanı nasıl yakalarım? Ayrıca ben çok stres oluyorum, ‘Bebeğimiz olmayacak mı?’ diye. Sizce bunu düşünmek için çok mu erken? Teşekkür ederim.

CEVAP: Değerli okurum, gebe kalamamanın tanımı düzenli olarak ilişkiye girilmesine rağmen bir yıl boyunca gebelik oluşmaması durumudur. 3 aylık süre sonunda bebek isteyen çiftlerin yalnızca % 40’ında gebelik oluşur. Sabretmelisiniz. Şimdiden gereksiz bazı tahliller yaptırmak yerine haftada düzenli olarak iki ve ideal olarak üç kez beraber olarak her ay maksimum gebe kalma olasılığı olan yüzde 25’i yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın