İlk gecede ne yapmamız lazım?

İlk geceHalk arasında “ilk gece” olarak kastedilen “ilk ilişki veya gerdek” bir kadın için çok önemlidir. Kadın hiç yaşamadığı bir duyguyu yaşayacağı için heyecan duyar ve aynı zamanda korkabilir. Erkek ise belki ilk beraberliğini yaşayacak veya hayatını birleştireceği kadınla ilk deneyimi olacaktır.

ERKEKLER ANLAYIŞLI OLMALIDIR

İlk ilişkiye kadın açısından bakıldığında, anatomik bir bariyer olan kızlık zarının aşılması nedeniyle kanama ve beraberinde çoğu durumda az da olsa ağrının yaşandığı bir durumdur. Kadının kendisini tümüyle hazır hissettiği durumlarda “ön sevişmeyle” bölgede yeterli ıslaklık sağlandığında, erkeğin de yumuşak davranması ve zorlayıcı hareketlerden kaçınması durumunda kadın kızlık zarının yırtılması esnasında ağrı hissetmez ya da çok az bir ağrı hisseder. Kızlık zarının yırtılması ile bir miktar kanama olur.

100 kadından birinde görülen kızlık zarının esnek olması durumunda, penis vajinaya girse bile kızlık zarı yırtılmaz ya da yırtılsa da kanama olmaz. Yani ilk cinsel ilişkide kanamanın olmaması, bir kadının bakire olmadığının herzaman bir kanıtı olmayabilir. İlk gecenin sorunsuz atlatılması için hem kadına hem de erkeğe düşenler vardır. Öncelikle kadın, ilk gece hazır olup olmadığını net olarak eşine söylemelidir. İlişkinin başlangıcında kontrolü kendi eline almalı, erkek de bu konuda kadına karşı anlayışlı olmalıdır.

İlk gecede ne yapmamız lazım? için yorumlar “3”

Bir cevap yazın

gerdek, ilişki, ilk gece korkusu,