iGaranti, bankacılık alanında Google onaylı ilk Glass uygulaması oldu

Garanti Bankası, Google Glass için geliştirdiği uygulama ile bankacılık sektöründe bir ilke imza attı. Glass için sunulan ilk bankacılık uygulaması olan iGaranti, akıllı gözlüğün resmi yazılım sayfası Glassware‘de yayınlandı.

Google Glass’ın geliştiricilere açılmasıyla birlikte akıllı gözlüğün kullanımını yaygınlaştıracak uygulamaların da sayısı artmaya başladı. Bu anlamda Türkiye’deki şirketlerin de Google Glass’a uygulama geliştirme konusunda takdire şayan bir çabasının olduğunu görüyoruz.

Nitekim Garanti Bankası’nın Google Glass için geliştirdiği “iGarantiuygulaması hesabınızı tabiri caizse gözünüzün önüne getirmesi bakımından bir ilki gerçekleştiriyor.

Google’ın alamet-i farikası sesli komutlarıyla kullanabildiğiniz uygulama, hesap durumunuz, kredi kartı limitiniz gibi verileri sunabiliyor. Bununla yetinmeyen iGaranti, Google Glass kullanıcılarının piyasa bilgileri, döviz kurları ve bulunduğunu bölgedeki alışveriş fırsatları bilgisini de size verebiliyor.

Glass iGaranti

Uygulamanın kullanıcıları memnun edecek bir diğer özelliği ise hesap hareketlerinizi bildirim olarak gözünüzün önüne getirebilmesi. Zira uygulama kapalı olsa dahi, hesabınıza para geldiğinde bir uyarı penceresiyle bilgilendirebiliyor. Ayrıca iGaranti, belirlediğiniz harcama limitini aşıp aşmadığınızı anlık olarak kontrol edebildiğiniz bir özelliğe de sahip.

iGaranti, Google’ın Glass uygulamalarını yayınladığı Glassware sayfasındaki yerini adı. Toplamda 68 uygulamanın bulunduğu mağazanın önemli bir kısmını Google’ın geliştirdiği yazılımlar oluşturuyor. Bu anlamda Garanti Bankası’nın Amerikan bankalarından önce Google Glass uygulamasını geliştirmesi de ayrı bir önem taşıyor.

Bir cevap yazın

bankacılık, Google Glass, iGaranti,