Hayatınızı kolaylaştıracak mobil uygulamalar

Hayatın keşmekeşi içinde küçük ayrıntıları hatırlamaya uğraşmak insanın aklını ciddi anlamda yorabilir. Yaratıcı bir fikir üretmeniz bekleniyorsa mesela, kıyafetlerinizi yıkamayı unutmamaya çalışmak, o gün bitmesi gerekenleri aklınızda sıralamak sizi yalnızca yavaşlatacaktır.

Hayatınızı kolaylaştıracak mobil uygulamalar

Neyse ki bu bahsettiklerimizin her biri için mükemmel uygulamalar var:

1. Uykunuz ve Uyanmanız İçin

Her şeyden önce güne uyanmanızla başlayalım. Bu konuda ciddi sıkıntılar çekiyorsanız Sleep Cycle sizi daha yumuşak uyandırmak için ideal yardımcılardan biri. Uygulama siz uykudayken rem evrelerinizi takip ediyor ve sizin belirleyeceğiniz bir saat aralığındaki en verimli dakikada alarmı aktive ediyor. En ideal anınızda uyanmanıza yardımcı olan bir başka uygulama da Sleep as Androit. Bu uygulama ek olarak horlama, uykuda konuşma gibi rahatsızlıklarınızı da tespit ettiği gibi, alarmı ertelemek istediğinizde ekrana bulmacalar getirerek zihninizin uyanmasına yardımcı oluyor.

2. Hatırlatıcılar:

Bu konuda en yaygın olarak kullanılan uygulama, hem işiniz hem de günlük işleriniz için faydalanabileceğiniz Google Takvim. Bunun dışında Toodledo‘yu da kullanabilirsiniz.

3. Günlük İşler:

Çamaşır, fatura gibi günlük işlerinizi kendinize hatırlatmak için basit ve sevimli bir uygulama olan Remember The Milk‘i kullanabilirsiniz. Ev arkadaşlarınızla yaşıyor ve temizlik sırasını düzenlemekten bıktıysanız da Chore Buster tüm bunları sizin yerine organize ettiğinden oldukça cazip bir uygulama.

4. Sosyal Medya Takibi:

Kişisel bir sayfanız veya yönetmeniz gereken bir hesap varsa Hootsuite oldukça kullanışlı. Birden fazla sosyal medya ağını sizin için takip ediyor, sizin hakkınızda söylenenleri kaydediyor ve ekran başından kalkmış olsanız bile ideal saatlerde paylaşım yapabilmeniz için yardımcı oluyor.

5. Kendi Stilinizi Yaratın:

On{X} ve IFTTT gibi uygulamalar, hayatı uygulamalarla kolaylaştırma geleneğini bambaşka bir boyuta taşıyarak bu konuda kendi kişisel sisteminizi kurmanızı sağlıyor. Örneğin işi abartarak uyandığınızda sevgilinize otomatik “günaydın” mesajı gitmesini sağlayabiliyorsunuz ya da uygulama, arabanızı park edip bıraktığınızda sizin yerinize park ettiğiniz noktayı kaydedebiliyor.

Bir cevap yazın

Mobil Uygulamalar,