Hacklenen Hotmail’ler için, Microsoft’tan Açıklama

Hacklenen HotmailMicrosoft geçtiğimiz haftalarda, ani bir yükselişle Windows Live hizmetini kullanan kullanıcıların’dan e-posta servisi ” Hotmail ” şifrelerinin hacklendiği yönünde rapor ve şikayetler aldı.

Konuyu değerlendirmeye ve incelemeye alan Microsoft – Windows Live Team , Avrupa ülkeleri yoğun olmak üzere, Bin ve onbinlerce kullanıcının e-posta şifreleri hacklendiği sonucuna vardı. Hacklenme taktiğinde ” Phishing ” yöntemi kullanıldığı saptandı. Windows Live ekibi; Hacklenen adreslerin şu an için erişimlerini engellediklerini ve çalışmalar bittikten sonra , Gerçek adres sahiplerinin adreslerini tekrar kullanmaları için faaliyet içinde olduklarını kaydettiler.Ayrıca; Bu saldırı biçimi ” Phishing ” tüm servislerde tehlike yaratabilecek düzeyde olduğunun ve kesinlikle Windows hizmetlerine sızma gerçekleştirilmediğininde altını çizdi.

Windows Live yetkilileri ; Kullanıcıların bilmedikleri uzantılarla ilişkiden uzak olmaları gerektiği, farklı açıklamaların yer aldığı sahte e-postalardan uzak durulması , sistemlerde muhakkak güvenlik programları ve e-posta denetleyicisinin aktif koruma sağlaması, minimum 3 ayda bir şifrelerin değiştirilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Bir cevap yazın

Hotmail, Phishing,