HackerSafe artık McAfee’nin markası oldu

HackerSafe artık McAfee'nin markası oldu

Güvenlik yazılımları alanında önde gelen şirketlerden McAfee, HackerSafe markasıyla adını duyuran ScanAlert’ü satın alarak bünyesine kattı.

HackerSafe, artık ‘McAfee SECURE’ adıyla hizmet vermeye devam edecek.‘McAfee SECURE’ ile özellikle e-ticaret siteleri, her tür güvenlik açığına karşı 365 gün 24 saat güvenlik denetimi ile koruma altına alınıyor. HackerSafe, özellikle e-ticaret sitelerini, güvenlik açıklarına karşı ‘günlük güvenlik denetimi’ ile koruma altına alıyor.

Dünyada bu sisteme üye 80 binden fazla e- ticaret sitesi ile 150 binden fazla kurumsal web sitesi, sürekli güvenlik denetimi yoluyla, güvenlik açığı veya tehdidi oluştuğu anda, çözümüyle birlikte haberdar ediliyor. Türkiye’de de çok sayıda e-ticaret sitesi ve kurumsal web sitesi bu hizmetten yararlanıyor. Böylece, tüketiciler için, her tür kişisel bilginin koruma altında olduğu ‘güvenli’ bir internet ortamı sağlanıyor. Bu hizmet aynı zamanda 70’den fazla ülkede Visa ve Mastercard gibi kuruluşların güvenlik standartlarıyla uyum sağlayan, lider marka olma özelliğini taşıyor.

HackerSafe, artık yoluna McAfee SECURE olarak devam ederken, konuyu değerlendiren McAfee SECURE Türkiye Temsilcisi İnan Taptık, şöyle konuştu: “Bilişim güvenliği alanında lider kuruluş McAfee’nin, HackerSafe’i bünyesine katarak, McAfee SECURE adıyla bu hizmeti sürdürmesi, kullanıcılara, ilave hiçbir maddi külfet üstlenmeden, daha çok fayda sağlayacaktır.

McAfee SECURE ile, kişisel bilgilerin ve her tür verinin depolandığı internet sitelerinin, bu hizmetten yararlanmaları halinde, günlük güvenlik denetimleri devam edecek ve her tür güvenlik açığı anında tespit edilerek, çözümü de belirtilerek, bu siteler aktif olarak korunacaktır. Kullanıcılar, ilave bedel ödemeksizin, McAfee’nin diğer güvenlik hizmetlerinden de yararlanacaklardır. Böylece dünyanın en kapsamlı ve entegre internet güvenlik hizmeti, üstelik 365 gün 24 saat esası üzerinden, müşterilere sunulacaktır.”

Bir cevap yazın

güvenlik, HackerSafe, MCAfee,