Günce : Aşk adil değil

Günce“Nezaket” şarkısıyla iyi bir çıkış yapan Günce, aşka dair ilginç bir açıklamada bulundu.

Son klip şarkısı “Esnaf Lokantası”nda “Aşkta demokrasi yok” diyen şarkıcı, gerçek hayatta da bu düşünceyi savunarak “Aşkta herkes hak ettiğini bulamayabilir. Aşk pek adil değildir” dedi.

Tarkan’ın çıkış parçası olması düşünülen “Nezaket”i son anda kaptı ve bu hamle Günce Koral’a şöhretin kapılarını açtı. O şarkı ile sağlam bir çıkış yapan Günce, şimdilerde “Esnaf Lokantası” klibi için kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor. O şarkıda “Aşkta demokrası yok” diyen şarkıcı, gerçek hayatta da bu ilginç fikrin savunucusuymuş meğer!

– Son albümünüz sayesinde sizi tanıyan insanların sayısı hızla arttı. Bundan önceki iki albümünüzde istediğiniz çıkışı yakalayabildiğinizi düşünüyor musunuz?

Ne hedeflediğinize bağlı aslında… Ben, beni gayet tatmin eden bir kitleyi elde ettiğimi düşünüyorum. Bu albümün dinleyicilere daha net ulaşmasının sebebi ise albümde bizden tınıların daha fazla var olması… Albüm daha akustik bir altyapıya sahip, aynı zamanda doğu sentezi aranjeler var. Belki onun için daha fazla kişiye ulaşmışımdır.

– Üçüncü albümda soyadınızı da kullanmaya başladınız. Sebep ne?

Bu benim çok eskiden beri istediğim bir şeydi. Soyadımla çıkmak istiyordum. Sadece ismimi kullanmam ise ilk plak firmamın tercihiydi… Üçüncü albümü hazırlarken, hazır sound değişikliği yapmışken tam zamanı diye düşündüm. Ama herkes hâlâ Günce diyor. Yavaş yavaş soyadıma da alışacaklardır herhalde…

– Albümde sizin yazdığınız şarkılar da bulunuyor, değil mi?Şarkıcı Günce

Evet bana ait beş şarkı var. Dördünün söz ve müziği bana ait. “Esnaf Lokantası”nın ise sadece sözlerinde imzam var. Zaten önceki albümlerimde de kendi sözlerime yer vermek istiyordum. Bu benim için çok önemli. Üretmek ve ürettiğini paylaşabilmek… Bundan sonra da repertuvarımda daima kendi şarkılarıma yer vermeye çalışacağım.

– Diğer albümler ile son albüm arasındaki farklar neler? Sanırım şarkıların tınısı değişmiş.

Evet. İlk iki albümümümde elektronik tınılar ağırlıktaydı. Bu albümde ise daha akustik alanda çalışan aranjörlerle işbirliği yaptım. Bu benim önceden istediğim bir değişimdi. Yani bu anlam da mutluyum. Zaten şu ana kadar aldığım izlenimler doğru bir karar verdiğimi gösteriyor.

– “Nezaket” Tarkan’ın çıkış şarkısı olacaktı, ama size nasip oldu. Bu süreç nasıl gelişti?

Evet, Tarkan’ın “Metamorfoz” albümünün çıkış şarkısı olacaktı. Fakat Sezen Hanım ve Tarkan albümün genel repertuvar yapısına uymadığını düşünüp ortak bir kararla şarkıyı çıkarmışlar. Şarkı da boşta kaldı ve ben kaptım. İyi ki ben söylemişim diyorum. Çünkü gerçekten çok güzel bir eser ve kariyerimde çok önemli bir yer etti, çok sevildi, radyolarda en çok çalınan şarkılardan biri haline geldi. Çok mutluyum, çok güzel bir çıkış sağladım sayesinde… Buradan Sezen Hanım’a çok teşekkür ediyorum.

Şarkının bu kadar tutacağını tahmin etmiş miydiniz?

Tabii ki tahmin ettim. Çünkü “Nezaket” ilk dinlendiğinde çok hit tınlayan bir eser değil, ama kesinlikle klasik olabilecek bir şarkı. Ve zaten onun meyvelerini topluyoruz. Şanslı hissediyorum kendimi.

– Müzik yaşamınızda inatçı bir tavır sergiliyorsunuz.

Günce KoralDoğru, çok inatçıyım. İşim söz konusu olduğunda, kimseye zarar vermeyen kendime ait bir hırsım var. Doğru işlerin, doğru projelerin mutlaka yerini bulacağına inanıyorum. İlerlemek için olanca gücümle çalışıyorum.

– İki yıl boyunca sessiz kaldınız. Kabuğa çekilme dönemi mi yaşadınız?

Hayır. Aslında yaptığım işin dışında pek ortalarda gözükmekten yana değilim. O sırada stüdyo çalışmalarım vardı. Bu albümün hazırlığı içindeydim.

– “Esnaf Lokantası” klibine gelelim…

Çok güvendiğim, çok inandığım bir şarkı. Dinleyenlerden de en çok oyu alan şarkı o oldu. Bence bu yılın en iyi parçalarından biri.

– Şarkı sözleri gerçek bir aşk hikayesinden izler taşıyor mu?

Birebir yaşadığım duygulardan yola çıkarak yazmadım. Fakat biriktirdiğim duygulardan ortaya çıktığı doğru.

– Aşk hayatınız nasıl gidiyor?

Gayet iyi gidiyor. Çok sevdiğim bir erkek arkadaşım var.

– “Esnaf Lokantası”nda aşkta demokrasi olmadığını söylüyorsunuz. Sizce de aşkta demokrasi yok mu?

Yoktur tabii ki. Çünkü herkes hak ettiğini bulamayabilir. Çok seversiniz, ama o denli sevilmezsiniz. Çok adil değildir. Her şey planladığınız gibi ya da olması gerektiği gibi ilerlemez. Bazen çok üzülürsünüz, çok kırılırsınız ya da kırarsınız.

– Son olarak yeni projelerinizden söz eder misiniz?

Günce : Aşk adil değilEn önemli projem, öncelikle bu albümü olabildiğince iyi tanıtmak, olabildiğince çok klip çekmek. Çünkü şarkının vizyona çıkabilmesi açısından klip çok önemli… Bu albümü daha geniş kitlelere tanıtabilmek istiyorum.

İlk albümümü annemden gizli çıkarmıştım

– İlk albümünüzü annenizden saklı yapmışsınız galiba…

Evet. İlk albümde öyle bir durumum vardı. Onlar pek istemiyorlardı benim akademik kariyerimi bırakmamı. Çünkü ben konservatuvar arp bölümü mezunuyum. Ailem akademik kariyerim devam etsin ve bir orkestrada arp çalayım istiyordu. Fakat benim içimdeki tutku dinmedi ve onlardan gizli gizli ilk albümümü hazırladım. Daha sonra götürüp dinlettim. O günden sonra bu meslekte benim en büyük destekçim oldular.

– Hala arp çalıyor musunuz peki?

Tabii ki… Ben zaten konserlerimde de kullanmaya çalışıyorum. Çünkü arp bana müziği öğreten enstrüman. Onu hiçbir zaman bırakmam.

Bir cevap yazın

Günce fotoğrafları, Günce Koral, Günce Koral fotoğrafları, Şarkıcı Günce,