GoogleClean

GoogleClean download

GoogleClean

GoogleClean, Google hakkında bilgi denetimi programıdır. Bugün Google herşeyi “görüyor”. Google Desktop, Google Chrome, Google Picasa, Google Earth ve Google Toolbar gibi çeşitli programlarla veri topluyor. Google ürünlerinin çoğu benzersiz bir kimlik oluşturmak için Google’ye sürekli geri bildirim yapıyor. Kısacası yeni dünya düzeninde “Büyük Birader” bizi gözetliyor ve büyük biraderde artık Google.

GoogleClean ile Google’nin veri aktarımını önleyebilirsiniz. Tüm Google ürünlerinde endişeye kapılmadan kullanım sağlar. GoogleClean Google ürünlerinin ürün işlevselliğini azaltmadan sadece “casus” aktarımının önüne geçmeye çalışır. (İnternetin bir amacı da veri toplamak değil mi? Kim toplamıyor ki?)

Bilindiği üzere (ya da bilinmiyorsa) Google ürünleri bilgi sağlamak için veri toplar. Google tam olarak hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi ve içindekileri öğrenebilir.Bu casus özelliklerden bir kısmı el ile devre dışı bırakılabilirken bazıları gizlidir. Programda bu veri denetimlerini devre dışı bırakabilir.

Peki Google’nin hangi uygulamaları? Web uygulamaları (ara, posta, harita vs.), Youtube, Google Chrome, Google Picasa, Google Earth, Google Toolbar gibi.

Tracking-cookies (çerez/tanımlama bilgilerini izle), internet kullanıcıların sörf alışkanlıklarını gözlemlemek ve takip etmek amacıyla icad edilmiş bir durumdur. Sörf yapılan bilgisayarlarda depolanan küçük veri dosyaları casus tanımlama bilgileridir.
Google-Traces (Google-İzleri) ile Google sörf bilgileri silinebilir. Otomatik bilgisayarı korur ve sörf izlerini elle silmeye gerek kalmaz.

Ayrıca sadece bu kadar da değil. Geniş ayarlama ve düzenleme durumuna sahip. Kendinize uygun ayarları kullanabilirsiniz.

Deneme kullanım ile ilgili:
Deneme sürümünü etkin hale getirmek için ürün anahtarı almalısınız. Bunu da şu şekilde yapıyorsunuz. Öncelikle açılan pencerede bulunan e-posta ve isim kısmını doldurup altta bulunnan “get unlock code now” tuşuna tıklayın. Daha sonra e-posta adresinize gelen ürün etkinleştirme kodunu kayıt kısmına girip “unlock now” dedikten sonra programı kullanabilirsiniz.

Kısıtlama ve lisans:
Programı 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Tam kullanabilmek için satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 14.90€’dur.

GoogleClean download

Bir cevap yazın

Bakım - Onarım programları, indir,