Google, ürün reklamları için Content API for Shopping arayüzünü yeniledi

Google, reklamverenler için Content API for Shopping‘in yeni sürümünü kullanıma açtığını duyurdu. İyileştirilmiş olan bu yeni sürümde veri kaliteniz hakkında daha fazla bilgi verirken verileri güncel tutmanıza yarayacak yeni seçenekleriyle öne çıkıyor.

Content API for Shopping, özellikle perakendecilerin ürünlerini Google sayfasında göstermek için kullandığı en önemli programlama arayüzlerinden biri. Binlerce perakendeci, Google Product Search, Product Ads, Affiliate Network, Commerce Search ve alışveriş snippet’lerinde ürün bilgilerinin yer alması için bu API’den yararlanıyor.

İşte reklamverenlerin ürün verilerini Google’a kolaylıkla ve hızlıca yüklemesini ve fiyat, stok durumu gibi verileri kolayca güncellemelerini sağlayan Content API for Shopping’e yayınlandığı günden bu yana ilk sürüm güncellemesi geldi.

Bu yeni sürüm ile veri kaliteniz konusunda size her öğe için bilgi verirken öğelerin, URL’nizin mobilde çalışmaması nedeniyle reddedilip reddedilmediğini öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca bir ürün için o ürünün çeşitli satıcılarının yer aldığı tek bir liste oluşturmanızı sağlayan benzersiz ürün tanımlayıcılarınızın hatalı olup olmadığını da anlayabiliyorsunuz.

google shopping

Diğer yandan yeni API sürümü ürünlerinizi fiyat ve stok durumlarını daha hızlı güncelleme imkanı sunuyor. Böylelikle tüketiciler web sitenizi ziyaret etmeye kalmadan son fiyat bilgisini alabiliyor ve stokta olup olmadığını görebiliyor.

Programlama dilleri ve veri biçimlerinin daha çeşitlendiği Content API for Shopping sayesinde Google Alışveriş entegrasyonu daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Eğer Content API for Shopping’i halihazırda kullanıyorsanız kullandığınız sürümün 2015′in Şubat ayına kadar geçerli olacağını ancak Adwords reklamlarınızdan daha fazla verim almak istiyorsanız yeni sürüme çok geç olmadan geçmeniz gerektiğini de belirtmekte fayda var.

Bir cevap yazın

AdWords, reklam, reklamverenler,