Google Twitter’i satın alıyor

Google twitter.com’u satın alıyor.

Sosyalleşme portalı twitter’da gelecek gören google satın alma girişimlerine başlamıştı. Satış işlemlerinde son aşamaya gelindiği söyleniyor. Youtube’u almasıyla daha bir popülarite kazanan video paylaşım işi şimdi sosyalleşme portalı twitter ile dahada ileriye gidecek gibi görülüyor.

Twitter Nedir?

Türkçe karışılığı kuş (sesi) cikciği anlamına geliyor. Yaptığınız olayları, geçirdiğiniz zamanları başkalarıyla paylaşmaya ve haber etmeye yarıyor. Kişisel blogunuzu takip eden arkadaşlarınız  dostlarınız için şu an ne yapıyorsanız, onların haberdar olmasını sağlıyorsunuz.

Twitter

Örnekleyelim hemen;

twitter.com’a girip 140 karakterlik bir twit yapıyorsunuz (cikcik yapıyorsunuz) ve ne yaptığınızı yazıyorsunuz (What are you doing)

“bugun saat 14:00 da halı saha macına gidiyorum”

twitter.com size bir javascript kod veriyor. yaptığınız çok ciklemeleri blogunuza koymanız için. Blogunuzu takip eden dostlarınız sizin halı sahada maç yaptığınızı anlıyor.

Peki bunun bize ne faydası var derdeniz: Sizin gibi twitter.com sitesinde cikcik yapan ve futbol meraklısı insanlarla dahada sosyalleşmesini sağlatmak. Yada şöyle söyleyelim günlük hayatınızın boş vakitlerinde sizinle aynı deger yargılarına sahip insanları buluşturmak.

Yaptığınız işi 140 karakter ile anlatıyorsunuz. Sizinle aynı şeyleri yapan insanlarla sosyalleşmenizi sağlıyor.

Bir cevap yazın

Google, Twitter,