Google: ‘Reklamların yüzde 56,1’i görünmüyor’

Google dijital reklamların görünürlüklerine dikkat çektiği raporda, dijital reklamların yüzde 56’sının görünmediğini belirterek, ölçülerine göre reklamların görünürlük oranlarını paylaştı.

Kullanıcının tarayıcısına servis edilmesine rağmen, görünür alanının dışında kalan reklamlarla birlikte, bot ziyaretlerinde servis edilen reklamların görünürlüğü etkilediğini belirterek raporun detaylarıyla devam edelim.

Sahibi olduğu dünyanın en önemli reklam teknolojisi firmalarından Doubleclick’in Haziran ve Ekim sonuçlarından derlenen raporda Google, reklamverenlere reklamlarınınızın yarısından fazlası görünmüyor diyerek önemli ölçüde kaygıya itiyor.

Bu kaygıdan ulaşmak istediğiyse belirli daha fazla dönüşüm bekleyen reklamverenlere aslında daha fazla görünürlüğe ve ardından dönüşüme nasıl ulaşabileceklerini izah etmiş oluyor. En fazla görünürlüğe sahip reklam ölçüsünün yüzde 55,6 ile 120*240 olduğunu belirten raporda sırasıyla 240*400, 160*600 ve 120*600’ın ilk 4’ü oluşturduğuna dikkat çekilmiş.

reklam görünürlük oranları

Reklamverenlerin haricinde reklamın konumlandırmasına göre görünürlüğünün nasıl etkilendiğini paylaşan Google, yayıncıların reklamverenlerle ilişkisinin uzun vadeli devam etmesi için görünürlüğe dikkat etmeleri gerektiğini, bunun da yolunun reklamın konumlandırılması olduğunu belirtiyor.

Bu bölümde dikkat çeken noktaysa sayfanın üstünde yer alan reklamlardan daha çok sağ alanda görünür alanın en altının biraz üstünde yer alan reklamların daha çok görünmesi oluyor.

google reklam yerleşimi görünümü

Raporu daha detaylı incelemek isteyenler buradan ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

Google, reklam,