Google Oyun Yapar mı?

En son Chrome ile internet tarayıcıları alanında rekabete başlayan Google, şimdi de oyun piyasasına girme hazırlıkları mı yapıyor?

Microsoft, Yahoo, Mozilla derken Google’ın rakiplerine Electronic Arts ve diğer oyun devleri de eklenebilir. Forbes’ta yer alan bir makale, Google’ın video oyunu yayıncılığına başlama ihtimali üzerinde duruyor. Özellikle geçtiğimiz aylarda tanıtılan Google Lively’nin çıkışını ve firmanın geçtiğimiz yıl Adscape adlı oyun içi reklam şirketini satın almasını bu planın bir parçası olarak gören yazıya göre Google, EA Store ve Valve’nin Steam servisi gibi online satışa yönelik planlar yapıyor olabilir.

Google Games Mümkün mü?

18 milyar dolarlık video oyunu endüstrisinden pay istemek elbette her büyük şirketin hakkı. Üstelik Google, devasa kaynakları sayesinde bugün oyun sektörüne girmek istese orta ölçekte birkaç oyun stüdyosunu rahatlıkla satın alabilir. Diğer yandan Google Maps, Google Earth ve diğer servisler, oyunlarla ilgili çok daha ilginç fikirlerin ortaya çıkmasını sağlayabilir. Ancak tüm bunlar, firmadan herhangi bir resmi açıklama gelmediği için şimdilik sadece teoride kalıyor.

Bir cevap yazın

Google Games, google oyun, Oyun,