Google, AdWords Express’in iPhone ve iPad uygulamasını yayınladı

Google, reklamverenlerin AdWords reklamlarını oluşturmaları ve yönetmeleri için kullanabilecekleri AdWords Express iOS uygulamasını yayınladı. AdWords Express hesabı olanların kullanabileceği uygulamayla mobil cihazlardan 15 dakika içinde reklamınızı oluşturabiliyorsunuz.

Bir süredir Android uygulaması yayında olan AdWords Express‘in iOS uygulaması ile reklamlarınızı oluşturabileceğiniz gibi reklam tıklamaları ve görüntülemeleri gibi analitik verileri de takip edebiliyorsunuz.

Uygulama üzerinden reklam metinlerini değiştirebildiğiniz gibi bütçenizle oynamakta da serbestsiniz. Hesabınıza gelen önemli mesajlar için bildirimler gönderen AdWords Express böylelikle AdWords reklamverenlerinin en temel işlerini iOS cihazlarından mobil olarak halletmesine imkan tanıyor.

Google AdWords Expres

Sadece iPhone değil iPad için de optimize edilen uygulamanın sadece AdWords Express hesap sahiplerine açık olduğunu yenilemekte fayda var. Burada bilmeyenler için AdWords Express’in Google’ın küçük ölçekli işletmeler için sunduğu bir reklam servisi olduğunu belirtelim.

Türkçe dil desteği de bulunan uygulama şu an App Store’dan indirilebiliyor. Uygulama her ne kadar ücretsiz olsa da gelecekteki reklam harcamalarınız için ödeme ve fatura bilgilerinizi soruyor.

Google AdWords Express’in Android özelinden çıkarak iOS’a yayılımı Google‘ın reklam ağı ve reklamverenler için güzel bir haber olsa da AdWords servisinin tümü için resmi mobil uygulamalarının hala olmaması reklam devi için büyük eksiklik. Uygulamayı iPhone ya da iPad’inize indirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

AdWords, AdWords Express, Google,