Gmail ile istenmeyen e-postalardan kurtulmak artık çok daha kolay

E-posta kutumuzda önemli mesajların üye olduğumuz sitelerden gelen bültenler, sosyal medya bildirimleri arasında kaybolmasından hepimiz şikayetçiyiz. Ama artık Gmail kutumuzu dolduran ve çoğunlukla okumadan sildiğimiz bu mesajlardan kurtulmak çok daha kolay. Çünkü Gmail artık e-postaların hemen girişine “Unsubscribe” butonu eklemeye hazırlanıyor.

Özellikle iş e-postalarınızı Gmail hesabınıza bağladıysanız ve patronunuzdan, müşterilerden gelen e-posta yağmuruyla başa çıkmakta zaten zorlanırken bir de spam mesajları silmeye vakit ayırmak zorunda kalıyorsanız Gmail’in size güzel bir haberi var.

Başta e-ticaret sitelerinin gönderdiği günlük bültenler ile dolup taşan e-posta kutumuzda ya bunları okumadan siliyoruz, ya da üşenerek çoğunu okunmamış olarak olduğu gibi bırakıyoruz. Sonuçta her geçen gün e-posta kutumuz birer çöplüğe dönüşüyor.

E-posta adresimizi bırakarak üye olduğumuz sitelerden gelen e-postalar bizi rahatsız etse de aslında tek tuşla üyeliğimizi sonlandırabilecekken bunu yapmaya da üşeniyoruz. Bunun sebebi ise bu tuşun e-postanın taa sonlarında olması ve bizim hiçbir zaman e-postanın sonuna kadar inmememiz.

Gmail Unsubscribe Link

Bunu düşünen Gmail ise dün duyurduğu üzere işimizi oldukça kolaylaştıracak bir yenilikle karşımızda. Artık bülten üyeliklerinden çıkmak için e-postanın diplerine saklanan o büyülü tuşu aramamıza gerek yok.

Yeni değişiklikle birlikte Gmail’de “Unsubscribe” butonu hemen e-posta içinde gönderenin yanında yer almaya başlıyor. Böylelikle artık almak istemediğimiz e-bültenler için e-postayı açar açmaz karşımıza çıkan bu tuşa basmamız yeterli oluyor. Google, bu yeni Gmail özelliğinin tüm kullanıcılar için yakında geçerli olacağını söylüyor.

Bir cevap yazın

e-posta, Gmail,