Gençlerin en çok sevdiği 10 mobil uygulama

Yeni nesil için teknoloji, vazgeçilmez günlük ihtiyaçlar arasına girdi. Artık Wi-Fi çekmeyen mekanlar tercih edilmiyor. Toplu taşıma araçlarında kulaklıksız genç görmek neredeyse imkansız hale geldi.

Kendilerine sıkıcı gelen aile ziyaretlerinde, ne kadar sıkıldıklarını belirten selfie’ler ve harika yemeklerle dolu neşeli sofraları gösteren fotoğraflar çekmek için kullanılan akıllı telefonlar artık onların hayatının önemli bir parçası.

Peki gençler mobil cihazlarda en çok hangi uygulamaları kullanıyor sorusunu Business Insider araştırmış, gelin birlikte inceleyelim…

1. Instagram

Instagram, yetişkinler arasında olduğu kadar gençler arasında da hızla yayılan, en başarılı fotoğraf uygulamalarının başında geliyor. 200 milyonu aşkın üyesiyle, yoğun ilgi gören Instagram, fotoğraf düzenleme filtreleri ve paylaşımlarda yer bildirimi göstergeleri nedeniyle çok seviliyor. Instagram bilindiği gibi iOS ve Android işletim sistemlerince destekleniyor.

Instagram mobil uygulama

2. Yik Yak

Bu uygulama gerçekten tam gençlere göre! Düşüncelerini özgürce belirtmek isteyen ve kendisiyle aynı fikirde olan yaşıtlarına kendisini fark ettirmek isteyen gençler, Yik Yak ile düşüncelerini paylaştıktan sonra yakınlarındaki kişilerin bu düşünceleri okumasını ve yorum yapmasını sağlıyor. Yik Yak iOS ve Android destekli bir uygulama.

Yik Yak

3. Shots

Selfie uzmanı Shots, iOS ve Android destekli bir uygulama. Gençler, bu uygulama ile çok sevdikleri selfie akımını devam ettirmeyi umuyorlar. Bu genç çocuklar arasında gençlerin fenomen pop şarkıcısı Justin Bieber da bulunuyor. Belki de bu nedenle bu uygulamayı en çok genç kızlar kullanıyor.

Shots

4. Songza

O an neyle uğraşıyorsanız ona göre müzik dinlemek ister misiniz diye soran bir müzik uygulaması olduğunu biliyor muydunuz? Songza, uğraştığınız işe göre müzik seçimleri yaparak onları dinlemenizi sağlıyor. Çalışırken entrümantal, koşuya çıktığınızda tempolu, uyurken dinlemek için dinlendirici müzikler bularak hayatınızı kolaylaştırıyor. Songza sadece web destekli bir uygulama.

Songza

5. Detour

Gittiğiniz yerlerde size rehberlik eden ve size bulunduğunuz, gördüğünüz yerlere dair hikayeler anlatan ve çeşitli bilgiler veren Detour’a olan ilgi her geçen gün artıyor.

Detour

6. Spotify

Kulaklıklar ortaya çıksın! Gençlerin favori müzik uygulaması Spotify, aylık çok uygun bir ücretle milyonlarca şarkıyı akıllı telefonunuzdan dinleme imkanı sunuyor. Burada özellikle belli bir parçayı arayabilir, müzik listeleri oluşturabilir, çevrimdışı dinleme imkanına sahip olabilirsiniz. Spotify, iOS, Android ve Windows Phone destekli bir uygulama.

Spotify

7. Khan Academy

Ayaklı ilim irfan yuvası Khan Academy, öğrenmek isteyenlere, meraklı gençlere mobil öğrenim imkanı sunuyor. 100 bini aşkın biyoloji, kimya, finans, bilgisayar teknolojileri ve daha birçok alanda interaktif bilgi stoğunun bulunduğu bu uygulamada, 4 bin 200’ü aşkın video ve makale de yer alıyor. Khan Academy Web ve iOS destekli bir uygulama.

Khan Academy

8. Quora

Meraklı ve öğrenmeye hevesli gençlerin bir diğer gözde uygulaması da Quora. Quora ile merak ettiğiniz soruları, işin uzmanlarına sorup, onlardan yanıt alabiliyorsunuz. Bu uygulama Web, iOS ve Android destekli.

Quora

9. FrontBack

Selfie’cilerin gözdesi, bir fotoğraf uygulaması olan FrontBack, fotoğraf çekerken hem ön hem arka kamerayı devreye sokarak hem kendi fotoğrafınızı hem de o an gördüğünüz açıyı çekerek, bir arada paylaşmanızı sağlıyor. iOS ve Android destekli bu uygulama, gençler arasında çok popüler.

FrontBack

10. Fleaflicker

Özellikle futbol tutkunlarının buluştuğu nokta Fleaflicker, fantazi takımınızla ligdeki mücadelenizi sürdürdüğünüz ve canlı skor gelişmelerinin paylaşıldığı web destekli bir uygulama. Bu uygulamada ayrıca basketbol, hokey ve beyzbol için de aynı etkinlikler geçerli.

Fleaflicker

Bir cevap yazın

akıllı telefonlar, Mobil Uygulamalar, Teknoloji,