Gebe kadın cinsel ilişkiye girebilir

Hamile bir kadın cinsel ilişkiye girebilir mi?

Gebelikte cinsel ilişki‘Hamile kadın cinsel ilişkiye giremez’ yönündeki söylentilere aldanmayın. Korunmadan girilen beraberlikte ikinci bir gebelik oluşmaz. Ancak direnci düşük kadınlarda enfeksiyon riski söz konusu.

3 aylık evli bir erkeğim. Benim eşim hamile. Eşimle her ilişkiye girdiğimde içine boşalıyorum. Sizce başka çocuk olur mu?

Bebeğe engel değil

Gebe bir kadınla yapılan cinsel ilişkide, içine boşalma olsa bile ikinci bir gebelik olmaz. Ancak içine boşalma vücut direnci düşük gebe kadında, değişik enfeksiyonlara zemin hazırlayabilir. Bu da hem annenin hem de doğacak bebeğin sağlığını etkileyebilir.

Selam hocam, ben üç aydır evliyim. Eşimin hamile kalmasını istiyorum, o da bunu istiyor. Ama bende erken boşalma var. Eşimin hamile kalmamasına neden olur mu? Beni aydınlatır mısınız? Teşekkürler.

Gebe kalınması için spermlerin vajina içine bırakılması yeterlidir. Ayrıca kadının da adet döneminin 10-18. günleri arasında olması gerekir. Başka bir sorun yoksa, gebe kalmamasında herhangi bir engel yoktur. Sizin veya eşinizin boşalması sadece cinsel yaşamınız ile ilgilidir. Kadındaki boşalmama ya da erkekteki erken boşalma sorunları gebe kalmayı etkilemez.

Gebe kadın cinsel ilişkiye girebilir için yorumlar “2”

Bir cevap yazın

hamilelikte cinsellik, hamilelikte ilişki, sağlık,