G noktası nedir ve nerededir?

G noktası nedirHer kadının vücudu farklı olduğundan cinsellikten zevk alma hissi de değişiklik gösterir Değişmeyen tek şey ise cinsel ilişkiye istekli olanların beraberlik sırasında haz aldığıdır….

DENEYEREK BULUNUR

Merhaba, G noktası nerededir? Boşalmak için G noktası olması mı gerekiyor?

Her kadının vücudu farklıdır. Bu nedenle, orgazmı sağlayacak özel bir nokta yoktur. Bu özel noktaları her kadın ve partneri, deneyerek bulmak zorundadır. Bazı kadınların dokunulmaya duyarlı bölgeleri o kadar “hassastır” ki kadın bu bölgeye uygulanan bir uyaranla orgazm olabilir.

Vajinanın yalnızca dışa yakın olan üçte birlik bölümünde sinir uçları vardır, içteki üçte ikilik bölümü ise duyarsızdır. G noktası Alman seksolog Grafenberg tarafından ilk kez tarif edildiği için adına G noktası denilir. Bu konu, bilimsel çevrelerde fazla önemsenmemiş ve görüş birliği de sağlanamamıştır. Aslında G noktası diye tıbbi bir yer olmamakla beraber, parmağınızı vajenden içeri soktuğunuzda üst kısımda, idrar torbasının hemen bitimindeki kısım kadın için çok duyarlı bir bölgedir ve burası bazılarınca G noktası olarak adlandırılmıştır. G noktasının varlığı veya orgazmdaki önemi bazı doktorlar tarafından reddedilmekte, bazıları ise G noktasını vajinal orgazm oluşumunun merkezi olarak kabul etmektedir.

‘DUYARLI’ NOKTALAR

Vajinanın dışa yakın üçte birlik bölümü zaten duyarlıdır, bu bölgenin noktasal uyarılardan çok yaygın, ritmik uyarılara yanıt verdiği bilinmektedir. Dolayısıyla, ayrıca duyarlı bir noktanın olup olmaması da işlevsel açıdan çok önemli değildir. Vajinanın dışa yakın üçte birlik bölümü tüm kadınlarda vardır ve bu bölgeye birkaç dakika boyunca aralıksız masaj yapıldığında sürecin çok yoğun bir orgazmla sonuçlandığı kabul edilmektedir. Bu orgazmın, klitoral orgazmdan çok daha farklı ve daha yoğun olduğu ifade edilmektedir. Bu bölgenin uyarılabilmesi için, kadının cinsel yönden uyarılmış ve istekli olması gerekir, aksi takdirde bu bölgenin hassasiyetinde bir artış olmaz.

Bir cevap yazın

klitoral orgazm, seksolog, vajina,