Fatma Topbaş aslında soğuk değil

Fatma TopbaşFatma Topbaş, “Dışarıdan bakıldığında soğuk gelebilirim ama aslında tam tersiyim” diyor.

Şahan Gökbakar’ın ses getiren sinema filmi “Recep İvedik”in kadın yıldızı Fatma Topbaş, “Hiperaktif biri olduğum için gerginlik, öfke, kızgınlık pek bana uymuyor. Haksızlığa, yalana ve yılana tahammülüm yok. Çok da sakin bir yapım yok aslında, ailenin yaramaz çocuğuyum ben, büyümüyorum. Dışarıdan bakıldığında biraz soğuk gelebilirim ama aslında tam tersiyim” diyor.

Recep İvedik ile hayatımıza girdiniz. Ondan önce neler yaptınız biraz sizi tanıyalım.

– 1982 doğumluyum. Müjdat Gezen Sanat Merkezi tiyatro bölümü mezunuyum. Okul bittikten sonra iki tane reklam filminde, Haldun Dormen’in yönetmenliğindeki “Anfitriyon” adlı oyununda, dizi olarak da “Doktorlar”, “Bıçak Sırtı”nda bölüm oyuncusu olarak görev aldım. Sonra bildiğiniz gibi Recep İvedik’de oynadım.

Nasıl oldu filme başlama süreciniz. Sizce neden Sibel karakteri için seçildiniz?

– Fotoğraftan görüp beğenmişler görüşmeye çağrıldım. İkinci görüşmeye çağırdıklarında Şahan Gökbakar ile karşılıklı oynadık. Sonra yapımcımız da uygun görünce Sibel karakteri için seçildim. Bildiğim kadarıyla doğallıktan yanaydılar.

Recep İvedik size ne gibi katkılar sağladı?

– Katkı demeyelim de değişiklikler oldu diyelim. En büyük değişiklik de insanlar tarafından tanınmam oldu. Bu kadar büyük bir kitleye ulaşabilmek çok güzel bir duygu. İş anlamında gelen tekliflerin de seyri değişti tabii.

Televizyonda daha önce küçük deneyimleriniz oldu. Sinema başarınız ortada şimdi de Duru tiyatro… Siz en çok hangisinden keyif alıyorsunuz?

– Benim için oyunculuk anlamında yaptığım bütün işler en keyifli olduğum anlardır. Tabii ki sahne üstünde olmak apayrı bir duygu, sahne üstünde ölümsüzleşiyorsun yalan yok, riya yok, çıplaksın yaptığın her şey gözüküyor. Orası er meydanı ben de hedefine ulaşmak için er meydanında çarpışan genç bir oyuncuyum.

Oyunculukla ilgili ders alıyor musunuz?

– Mayıs ayında bir aksilik çıkmazsa Amerika’ya gidiyorum hem İngilizcemi geliştirmek için hem de oradaki workshoplara katılmak için.

Artık insanlar sizi tanıyor. Sokaktan ne gibi tepkiler alıyorsunuz?

İnsanlar tarafından seviliyor ve işleriniz takdir ediliyorsa bundan büyük mutluluk olamaz herhalde. Gelen tepkiler çok hoş. Bu da beni gerçekten mutlu ediyor.

Oyuncu olmaya ne zaman karar verdiniz. Daha doğrusu bu bir karar arifesinde mi gerçekleşti?

– Çocukluk hayalimdi demeyeceğim. Oyunculuk mesleğine ben biraz geç karar verdim. Kendimi keşfetme döneminde verdiğim bir karardı. Hem eğleniyorsunuz hem de eğlenirken para kazanıyorsunuz ve bunu yanında hiç bilmediğiniz bir yolculuğa çıkıp başka insanların ruhlarına, kimliklerine bürünüyorsunuz.

Sizin aşk karakteriniz Recep İvedik’ten izler taşıyor mu?

– Hayır, Recep İvedik benim aşk karakterim değil. Ama aklıma takılan şu vardı Recep İvedik’i çekerken: Bir erkek, gerçekten çocukluk aşkıyla “Bir gün karşılaşacağım” umuduyla onca yıl umutla bekleyebilir mi? Sanmıyorum. Ayrıca gerçek hayatta böyle şeylerin olduğuna da pek inanmıyorum. Aşk bir büyü ve büyü bozulur kel gözükür. Önemli olan sevgi, saygı ve bağlılık. Yeni projeleriniz var mı?

– Şu anda “Duru” tiyatroda “Şahmat” adlı oyunda oynuyorum. Bundan sonra bir de TV projem olsun istiyorum. İçinde kendimi mutlu edeceğim bir proje gelirse hiç düşünmeden evet diyebilirim.

Ailenin yaramaz çocuğuyum ben

Çok sakin bir yapınız var gibi, gerçekte nasıl bir karaktersiniz?

– Hiperaktif bir insan olduğum için gerginlik, öfke, kızgınlık pek bana uymuyor. Haksızlığa, yalana ve yılana tahammülüm yok. Çok da sakin bir yapım yok aslında, ailenin yaramaz çocuğuyum ben, büyümüyorum. Dışarıdan bakıldığında soğuk gelebilirim ama aslında tam tersiyim.

Evde nasıl bir insansınız?

– Düzen delisiyim dağınıklığı asla sevmem. Her şey yerli yerinde olacak.

Fatma Topbaş Fotoğrafları:

Bir cevap yazın

Fatma Topbaş, Fatma Topbaş bikinili resimleri, Fatma Topbaş fotoğrafları,