Facebook’ta Dürttü, Hapse Girdi

Amerika’da bir kadın, Facebook’tan birini sürekli olarak dürttüğü için hapse girdi. Bu ilginç olay tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

Facebook’a sadece sosyal ağ, ya da diğer bir deyişle arkadaşlık sitesi gözüyle bakmayın. Amerika Birleşik Devletleri’nde Hendersonville adlı bir kasabada yaşayan kadın, Facebook‘un ne kadar ciddi bir platform olduğunu kanıtladı. Bunun için hapse girmesinin gerekmesi ise kendi adına kötü bir gelişme olsa gerek. Bu ilginç olay, Shannon Jackson adlı kadının, sürekli olarak Dana Hannah adlı kadını Facebook üzerinden poke‘laması (yani dürtmesi) sonucu yaşandı. Kullanıcıya poke atarak anasayfasında gözükmesini sağlayan Shannon, Dana’nın şikayeti üzerine polis tarafından sorguya çekildi.

facebook poke
İşte mahkemeye delil olarak sunulacak olan ekran görüntüsü.

Polis, Dana’nın şikayetini haklı bularak, Shannon’un, kişinin özgürlüğünü kısıtladığı ve taciz ettiği kanısına vardı ve Shannon’u hapse attı. Bu ilginç olay sonrasında dünya basınının gözü Hendersonville’e çevrildi. Polis, mahkeme için delil olması amacıyla Dana’nın Facebook sayfasından görüntüler aldı. Şimdi gözler, Shannon’un hapse girmeden önce çıkacağı mahkemeye çevrilmiş durumda.

Bir cevap yazın

Dana Hannah, Facebook, Shannon Jackson,