Facebook’tan ünlülere özel mobil uygulama: Mentions

1.2 milyardan fazla kullanıcıya sahip Facebook, bu kez oldukça sınırlı bir kullanıcı grubu için yeni bir uygulama sunuyor. Facebook’un yeni uygulaması Mentions, oyuncular, sporcular ve tüm ünlü insanlar için ayrıcalıklı bir sosyal ağ deneyimi getiriyor.

Facebook Mentions, sosyal ağda sadece onaylanmış hesaba sahip ünlülerin yararlanabileceği bir uygulama olacak. Zira şimdilik sadece iOS için geliştirilen uygulama ile ünlü kişiler kendilerine özel bir haber akışıyla hakkında konuşulanları daha kolay takip edebilecek.

Adından da anlaşılabileceği gibi Facebook’a Twitter’ı hatırlatan bir özellik getiren Mentions aynı zamanda kullanıcıların popüler Facebook konularını görebilmesine de imkan tanıyacak. Bunun yanı sıra ünlüler uygulama üzerinden Facebook’un diğer özelliklerinden de yararlanabilecek.

Mentions

Mentions, bunların haricinde ünlülere farklı imkanlar da sunuyor. Örneğin müzisyenler, sporcular, film yıldızları hayranlarıyla soru ve cevap etkinliği gerçekleştirerek hayranlarıyla daha yakın iletişime geçme şansı bulacak.

Şimdilik Facebook uygulamanın Android versiyonu için bir tarih belirtmiyor. Test sürecine geçtiğimiz yıl başlanan uygulamanın şu an için sadece ABD’deki onaylanmış hesaplara sunulması elbette Mentions, önümüzdeki aydan itibaren diğer ülkelere de açılacak.

Facebook açısından ise bu gelişme ünlüler özelinde bir adım gibi görünse de kullanıcıların birbirleriyle daha çok etkileşime geçebilmesi için yararlanılabilecek yeni bir özelliğin de habercisi konumunda. Büyük sosyal ağlar arasındaki özellik klonlama yarışı herkesin malumu. Dolayısıyla ilerleyen dönem için Mentions özelliklerinin sadece ünlülere özel kalmayacağını söylemek mümkün.

Bir cevap yazın

Mentions, mobil uygulama, ünlüler,